Najlepsi uczniowie Gimnazjum na Polnej we Wronkach
|W piątek zakończyliśmy rok szkolny 2015/2016. Był długi jak zawsze i ciekawszy niż poprzednie. Szczególnie wyróżnili się w nim uczniowie, których nazwiska publikujemy poniżej
Uczniowie ze średnią ocen 4, 75 i wyżej w Gimnazjum im. Z Herberta we Wronkach
w roku szkolnym 2015/2016
|
Imię i nazwisko |
Średnia ocen |
KLASY I |
||
Aleksandra Zielińska |
5,77 |
|
Hanna Tomczak |
5,62 |
|
Jan Jezierski |
5,46 |
|
Weronika Roszak |
5,31 |
|
Dagmara Czepczor |
5,08 |
|
Alicja Michalska |
5,08 |
|
Maria Truchel |
5,08 |
|
Natalia Walicht |
5,08 |
|
Natalia Golon |
4,92 |
|
Aleksandra Świderska |
4,92 |
|
Martyna Cepka |
4,77 |
|
Mikołaj Słomiński |
4,77 |
|
Julita Kubiś |
5,62 |
|
Alicja Kaczmarek |
5,23 |
|
Adrian Fąferek |
4,92 |
|
Natalia Szablewska |
5,46 |
|
Julia Stachowiak |
5,31 |
|
Ernest Helwich |
5,23 |
|
Sara Bartkowiak |
5,08 |
|
Julia Chojan |
5,08 |
|
Adrian Obst |
5,08 |
|
Jakub Gralak |
5,00 |
|
Szymon Frankowski |
4,83 |
|
Marika Frąckowiak |
4,77 |
|
Piotr Piechowiak |
4,77 |
|
Marek Regdosz |
5,58 |
|
Adrianna Szablewska |
5,46 |
|
Krystian Górniak |
5,08 |
|
Natalia Orzechowska |
5,31 |
|
Weronika Szafran |
5,15 |
|
Joanna Pustelnik |
4,77 |
|
Kamil Konenc |
4,77 |
|
Zofia Kujawa |
5,38 |
|
Mikołaj Urban |
5,08 |
|
Maksymilian Bartkowiak |
5,00 |
|
Joanna Gorąca |
4,77 |
|
KLASY II |
||
Kamil Pujanek |
5,54 |
|
Mikołaj Koza |
5,31 |
|
Jakub Kwaśny |
5,31 |
|
Julia Naparty |
5,31 |
|
Martyna Kawecka |
5,23 |
|
Paulina Kaszkowiak |
5,23 |
|
Kamila Kamieniczna |
5,08 |
|
Kacper Coda |
4,83 |
|
Jagoda Krygier |
5,23 |
|
Michał Jeżewski |
5,23 |
|
Mateusz Banach |
4,92 |
|
Hubert Cypel |
4,92 |
|
Mariusz Pawlik |
4,77 |
|
Mateusz Skobel |
5,69 |
|
Julia Szulczyk |
5,54 |
|
Wiktoria Jasiewicza |
5,46 |
|
Joanna Szablewska |
5,46 |
|
Daria Woźna |
5,31 |
|
Anna Kaczmarek |
5,00 |
|
Liwia Sztukowska |
4,85 |
|
Gabriela Wieczór |
4,85 |
|
Julia Michalak |
5,38 |
|
Jakub Nowak |
5,00 |
|
Angelika Lukas |
4,92 |
|
Piotr Świniarski |
4,92 |
|
Eryk Bębynek |
4,85 |
|
Klasy III |
||
Krzysztof Wiśniewski |
5,35 |
|
Angelika Wilińska |
5,18 |
|
Dominika Telak |
5,12 |
|
Katarzyna Mikołajczak |
4,94 |
|
Igor Mrowiński |
4,94 |
|
Maria Lukas |
4,76 |
|
Julia Radziszewska |
4,76 |
|
Konstanty Kaczmarek |
4,78 |
|
Kajetan Nowak |
5,89 |
|
Martyna Dudek |
5,44 |
|
Joanna Regdosz |
5,41 |
|
Maja Krygier |
5,22 |
|
Oliwia Kurasz |
5,11 |
|
Agnieszka Sokołowska |
5,06 |
|
Natalia Mellen |
5,00 |
|
Olga Paczkowska |
5,00 |
|
Adrianna Szwak |
5,00 |
|
Patrycja Błaszkowska |
4,83 |
|
Marta Judek |
4,78 |
|
Agnieszka Łuczak |
4,78 |
|
Olga Sobkowiak |
4,78 |
|
Jan Okoniewski |
5,00 |
|
Dawid Ordon |
4,78 |
|
Zuzanna Wojcieszak |
5,44 |
|
Jagoda Folta |
5,39 |
|
Natalia Maślona |
5,00 |
|
Wojciech Sobek |
4,94 |
|
Roksana Perz |
4,83 |
|
Wojciech Biniek |
5,94 |
|
Marta Bartkowiak |
5,44 |
|
Wojciech Nowak |
5,33 |
|
Olga Orzechowska |
5,22 |
|
Dominik Jakobsze |
4,94 |
|
Martyna Pajor |
4,83 |
|
Tytus Lemiesz |
4,78 |
|
Norbert Szeląg |
4,78 |
PRIMUS INTER PARES:
Wojciech Biniek– średnia 5,94
Kajetan Nowak– średnia 5,89
Martyna Dudek– średnia 5,44
ZŁOTE JABŁKO:
Kajetan Nowak, Wojciech Nowak, Joanna Regdosz, Marta Bartkowiak
Uczniowie wytypowani przez Radę Pedagogiczną do Nagrody Burmistrza:
Wojciech Nowak, Aleksandra Zielińska, Mateusz Skobel, Hanna Tomczak
Najważniejsze osiągnięcia uczniów Gimnazjum im. Z. Herberta we Wronkach
w roku szkolnym 2015/2016
KONKURSY MIĘDZYNARODOWE I OGÓLNOPOLSKIE
1. Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur”-
wyróżnienia: Hanna Tomczak, Angelika Lukas (opiekun M. Kłos), Oliwia Kurasz (opiekun H. Zakrzewska)
2.Ogólnopolski Konkurs Matematyczny „Olimpus”-
Laureat: Mateusz Banach (opiekun: A. Stachowiak)
Ogólnopolska Olimpiada o Zdrowym Stylu Życia-
Laureatka ( II miejsce w województwie): Marta Bartkowiak (opiekun B. Pyzik, L. Kremer)
XVI Ogólnopolski Festiwal Herbertowski „Kultura antyczna w twórczości Zbigniewa Herberta- kategoria filmowa (opiekun B. Kmita)
I miejsce- Marcin Nowakowski
Międzynarodowy Konkurs „Inne Spojrzenie”- motyw przewodni „Tu i teraz”-
wyróżnienie Maria Lukas (opiekun I. Krzyżanek)
Drużynowe Mistrzostwa Polski w Warcabach-
III miejsce- Angelika Mamet
- KONKURSY WOJEWÓDZKIE, POWIATOWE I MIĘDZYGIMNAZJALNE
- Wojewódzki Konkurs Historyczny- Laureat: Wojciech Nowak (opiekun K. Szablewska)
- Wojewódzki Konkurs Biologiczny- Finalistka: Martyna Dudek (opiekun B. Pyzik)
- Wojewódzki Konkurs Plastyczny na najpiękniejszą Kartkę Świąteczną (opiekun I. Krzyżanek)-
nagroda Burmistrza Miasta i Gminy Pleszew- Maria Lukas
wyróżnienie- Julia Cieśla
- Powiatowy Konkurs o Złotą, Srebrną i Brązową Wronę- wyróżnienie: Wojciech Biniek (opiekun K. Szablewska)
- Międzygimnazjalny Konkurs Chemiczny dla kl. II- Laureat: Jakub Kwaśny (opiekun K. Kwapisz)
- XXII Powiatowy Konkurs Ekologiczny- I miejsce drużyna w składzie: Marta Bartkowiak, Martyna Dudek, Wojciech Biniek (opiekun B. Pyzik)
- Powiatowy Konkurs Plastyczny pt: „Strofy Tuwima Pędzlem Malowane” (opiekun I. Krzyżanek)
I miejsce- Joanna Redgosz
- X Rejonowy Turniej Drużyn Młodzieżowych Ratowników Przedmedycznych (opiekun B. Pyzik)
I miejsce (test – część teoretyczna)- Maja Krygier
I miejsce (część praktyczna): Dominika Telak, Katarzyna Mikołajczak , Mikołaj Pruc, Krzysztof Wiśniewski
II miejsce (część praktyczna): Agnieszka Sokołowska, Joanna Regdosz, Kajetan Nowak
- Powiatowy Konkurs Ekologiczny „Piękno Przyrody Powiatu Szamotulskiego” (opiekun B. Pyzik)
II miejsce- Tytus Lemiesz
III miejsce- Kacper Teska
Wyróżnienie- Sandra Pioch
- Rejonowy Konkurs Ekologiczny „Na Tropach Przyrody” (opiekun B. Pyzik
I miejsce ( Nadleśnictwo Wronki):
Weronika Szulc
Roksana Perz
Aleksandra Dobska
Dominika Waroś
- III Gminny Konkurs Recytatorski „Zamiast smucić się i płakać lubię rymy czasem łapać” (opiekun K. Lutomska)
I miejsce- Natalia Szablewska
II miejsce- Jagoda Krygier
- Gminny Konkurs „Bez wody nie ma życia” (opiekun I. Krzyżanek)
I miejsce- Angelika Lukas
II miejsce- Agnieszka Łuczak
- KONKURSY SZKOLNE
- Konkurs Recytatorski- eseje Zbigniewa Herberta (organizator D. Babik, K. Lutomska)
I miejsce- Joanna Regdosz, Julia Michalak
II miejsce- Jagoda Krygier
III miejsce- Kamil Hoffmann
- Szkolny Konkurs Ortograficzny (organizatorzy K. Szablewska, A. Borowiak, E. Jędrzejczak)
I miejsce- Mikołaj Urban, Daria Woźna
II miejsce- Mikołaj Pruc
III miejsce- Hubert Cypel, Joanna Regdosz
- Szkolny Konkurs Fotograficzny „Fotoferie” (organizator M. Golińska)
I miejsce- Jędrzej Orzechowski
II miejsce- Natalia Szablewska
III miejsce- Marta Bartkowiak
- Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II (organizatorzy K. Śrama, K.Lutomska)-
I miejsce- Mikołaj Koza
II miejsce- Oliwia Kurasz
III miejsce- Martyna Dudek
- Konkurs Pięknego Czytania (organizatorzy A. Borowiak, P. Truchan)
I miejsce- Marta Krzyżaniak
II miejsce- Gabriela Wieczór
III miejsce- Adrianna Szablewska
- Konkurs „Origami matematyczne” (organizatorzy A. Stachowiak, M. Kłos)
I miejsce- Karolina Kaczmarek
II miejsce- Katarzyna Michalska
III miejsce- Jakub Gralak
Wyróżnienie: Sara Bartkowiak, Milena Nowacka
- Konkurs szkolny o tytuł „Mistrza tabliczki mnożenia” (organizator A. Stachowiak)
I miejsce- Marek Regdosz
II miejsce- Adrian Obst
III miejsce- Natalia Orzechowska
- Szkolny Konkurs „Zdrowy styl życia” (organizator B. Pyzik)
I miejsce- Marta Bartkowiak
II miejsce- Alicja Zielińsk, Martyna Dudek
- Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Zbigniewa Herberta (organizatorzy K. Lutomska, K. Szablewska)
I miejsce- Katarzyna Mikołajczak
II miejsce- Angelika Wilińska
III miejsce- Dominika Telak
- Konkurs mitologiczny „Po nitce do kłębka…” (organizatorzy J. Kubiak, M. Wilk)
I miejsce- Adrian Fąferek
II miejsce- Julita Kubiś
III miejsce- Zofia Kujawa, Aleksandra Zielińska
Osiągnięcia sportowe:
- Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Chłopców I miejsce
Drużyna w składzie: Konieczny Przemysław, Prętki Gracjan, Kropaczewski Cyprian, Machaj Jan, Kremer Łukasz, Roszak Piotr, Pujanek Kamil, Wójcik Jakub, Kwaśny Jakub, Bartkowiak Maksymilian
- Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Dziewcząt II miejsce
Drużyna w składzie: Wiktoria Jankowska, Małgorzata Lisińska, Marta Zastróżna, Julia Naparty, Sara Skrzypczak, Małgorzata Reiter, Kamila Kamieniczna, Agnieszka Łuczak, Martyna Pajor, Judyta Musiał
- Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w biegach przełajowych:
IV miejsce- Dominika Waroś, VI miejsce- Aleksandra Podgórska, VI miejsce- Mateusz Wilkutowski
- Mistrzostwa Powiatu w warcabach dziewcząt i chłopców:
I miejsce- Mateusz Skobel, II miejsc- Piotr Szermer,
I miejsce- Jagoda Krygier, II miejsce- Angelika Mamet, III miejsce- Aleksandra Zielińska
- Mistrzostwa Powiatu w Lekkiej Atletyce :
I miejsce bieg na 2000 m- Mateusz Wilkutowski
II miejsce skok wzwyż- Igor Mrowiński
III miejsce skok wzwyż- Wojciech Sobek
III miejsce bieg na 300 m- Marta Grott
III miejsce bieg na 100 m- Kamil Konenc
III miejsce skok w dal- Kamil Kaczmarek
- Konkurs Powiatowy BRD: I miejsce oraz Konkurs wojewódzki BRD: VII miejsce
Drużyna w składzie: Eryk Bębynek, Jakub Patulski, Mikołaj Pruc
- Biegi Uliczne o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wronki:
II miejsce- Marta Grott
III miejsce- Mateusz Wilkutowski
III miejsce- Aleksandra Podgórska
- Piotr Roszak kl. II – członek Kadry Wielkopolski Młodzików w piłce siatkowej na Turniej Nadziei Olimpijskich 2016, zawodnik MUKS Herbertus Wronki wypożyczony na sezon 2015/16 do MKS Joker Piła, uczestnik Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej Młodzików
-
Maksymilian Bartkowiak kl. I – zawodnik MUKS Herbertus Wronki, członek Kadry Naborowej Wielkopolski na Turniej Nadziei Olimpijskich 2017
Dane pochodzą ze szkoły