Najlepsi uczniowie ZS Nr 2 we Wronkach
|W piątek zakończyliśmy rok szkolny 2015/2016. Był długi jak zawsze i ciekawszy niż poprzednie. Szczególnie wyróżnili się w nim uczniowie, których nazwiska publikujemy poniżej
Zespół Szkół Nr 2 im. Stanisława Konarskiego – podsumowanie roku szkolnego 2015/2016
Uczniowie, którzy przynieśli zaszczyt szkole:
Monika Kawka, klasa III Technikum Ekonomicznego– średnia ocen: 5.31, zachowanie wzorowe
Uczennica została wytypowana do Stypendium Prezesa Rady Ministrów
Anna Kaszkowiak, klasa III Technikum Budowlanego – średnia ocen 5.25, zachowanie wzorowe
Marika Przybysz, klasa III Technikum Ekonomicznego– średnia ocen: 5.1, zachowanie wzorowe
Sandra Leśniewska, klasa III Technikum Budowlanego – średnia ocen 5.0, zachowanie wzorowe
Paulina Szymańska, klasa II Technikum Ekonomicznego – średnia ocen 5.0, zachowanie wzorowe
Aleksandra Sobek, klasa II Technikum Ekonomicznego – średnia ocen 4.8, zachowanie wzorowe
Agnieszka Czepczyńska, klasa II Technikum Odnawialnych Źródeł Energii – średnia ocen 4.8, zachowanie bardzo dobre
Patrycja Walorczyk, klasa I Technikum Ekonomicznego – średnia ocen 5.0, zachowanie wzorowe
Wiktoria Błajet klasa I Technikum Ekonomicznego – średnia ocen 4.8, zachowanie wzorowe
Julia Urban, klasa I Technikum Ekonomicznego – średnia ocen 4.76, zachowanie wzorowe
Wszystkie uczennice zostały wytypowane do Stypendium Starosty Powiatu Szamotulskiego.
Absolwenci szkoły:
Angelika Jezierska, klasa III Zasadniczej Szkoły Zawodowej średnia ocen 4.79 zachowanie wzorowe
Paulina Rembacz, klasa IV Technikum Budowlanego - średnia ocen 5,61, zachowanie wzorowe Uczennice otrzymały Stypendium Starosty Powiatu Szamotulskiego dla najlepszego absolwenta danego typu szkoły. Bartosz Izydorczyk, klasa IV Technikum Budowlanego średnia ocen – 4,79, zachowanie wzorowe Milena Jeziorna, klasa IV Technikum Ekonomicznego – średnia ocen 5,35, zachowanie wzorowe Sandra Zastróżna, klasa IV Technikum Ekonomicznego średnia ocen 5,23, zachowanie wzorowe Marta Zawadzka, klasa IV Technikum Ekonomicznego średnia ocen 5,22, zachowanie wzorowe Katarzyna Zimińska, klasa IV Technikum Ekonomicznego średnia ocen 4,95, zachowanie wzorowe Sebastian Bartkowiak, klasa IV Technikum Ekonomicznego średnia ocen 4,83, zachowanie wzorowe Maciej Jaworski, Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych średnia ocen: 4.78
Konkursy i Olimpiady
Powiatowy Konkurs Literacki „O Złotą, Srebrną i Brązową Wronę”
1 m-ce Patryk Szymkowiak klasa I Technikum Ekonomicznego,
2 m-ce Paulina Rembacz klasa IV Technikum Budowlanego
3 m-ce Kamila Henschke klasa II LO dla Pracujących.
Nauczyciele prowadzący – Agnieszka Naumowicz i Barbara Sawala
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „TĘCZA”
Wyróżnienie Anna Świniarska klasa IV Technikum Ekonomicznego. Tematem tej edycji konkursu był „Świat wokół nas”
Nauczyciel prowadzący – Agnieszka Naumowicz
I Wronieckie Dyktando zorganizowane przez Fundację „Femina Project”
I m-ce Julia Urban klasa I TA,
III m-ce Weronika Konieczna klasa I TA
Nauczyciel prowadzący – Barbara Sawala
Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich 2016
Finalista Sebastian Bartkowiak klasa IV Technikum Ekonomicznego.
Nauczyciel prowadzący – Anna Lubik
Olimpiada Przedsiębiorczości zorganizowany przez Uniwersytet Ekonomiczny Poznaniu.
Etap wojewódzki – Sebastian Bartkowiak klasa IV Technikum Ekonomicznego
Poza sprawdzeniem swojej wiedzy Sebastian wywalczył możliwość uczestniczenia w nowoczesnych kursach e-learningowych oraz zdawania egzaminu w SGH w Warszawie Young MBA.
Nauczyciel prowadzący – Anna Lubik
XVI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Rachunkowości. – finalistka Angelika Kaczmarek klasa IV Technikum Ekonomicznego.
Nauczyciel prowadzący – Anna Lubik
W dniach 16 -17 marca uczennice klasy IV Technikum Ekonomicznego: Edyta Grzesiak i Karolina Smolarek wraz z wicedyrektorem Sławomirem Barszczewskim i opiekunem Firmy Symulacyjnej „Wronex” Anną Lubik uczestniczyły w Radzie Programowej Polskiej Centrali Firm Symulacyjnych w Zielonej Górze oraz na Międzynarodowych Targach Firm Symulacyjnych w Pradze.
Z liczbą 4092 głosów nasza szkoła zajęła zaszczytne 4 miejsce w powiecie w plebiscycie na Najsympatyczniejszą Szkołę zorganizowanym przez „Szamotulski Dzień”.
Zawody sportowe:
Licealiada Lekkoatletyczna w Szamotułach
I miejsce w skoku wzwyż – Hubert Dembski
II miejsce w pchnięciu kulą – Julia Urban
II miejsce w biegu na 800m – Paulina Szymańska
III miejsce w skoku w dal – Dawid Majchrzak
II miejsce w sztafecie 4x100m dziewcząt: Klaudia Witelus, Kinga Zastróżna, Julia Urban, Julia Paszyk
II miejsce w sztafecie 4x100m chłopców: Adrian Andrzejewski, Dawid Kudyk, Jarosław Tyrchan, Bartek Jezierski
II miejsce w sztafecie szwedzkiej chłopców (100m + 200m + 300m +400m): Mikołaj Przybysz, Grzegorz Roszak, Piotr Jezierski, Oskar Janicki
Nauczyciele prowadzący – Sylwia Popielska i Damian Sieczka
Turniej Rejonowy Poznań Zachód Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce nożnej
III m-ce i brązowy medal oraz Mistrzostwa powiatu szkół ponadgimnazjalnych w piłce nożnej– I m-ce i złoty medal
Drużyna w składzie: Robert Antoszewski, Kornel Biedziak, Jakub Brzuska, Hubert Przybysz, Łukasz Kwiatecki, Sebastian Tatarek, Patryk Starzonek, Bartek Jezierski i Jakub Perz Nauczyciel prowadzący – Damian Sieczka
Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej
II miejsce i srebrny medal
Drużyna w składzie: Adam Bober, Jakub Brzuska, Mikołaj Tyczewski, Grzegorz Nowak, Bartłomiej Białek, Hubert Dembski, Grzegorz Roszak i Kamil Ratajczak
Nauczyciel prowadzący – Sławomir Barszczewski
Mistrzostwa Powiatu w Szamotułach w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców
III m-ce reprezentacja chłopców w składzie : Bartosz Jezierski, Dawid Kudyk, Adam Bober, Arkadiusz Zając, Bartosz Kasior, Sebastian Bartkowiak, Bartosz Izydorczyk, Adrian Spychaj, Oskar Janocki i Jarosław Tyrchan
Nauczyciel prowadzący – Damian Sieczka
Mistrzostwa Rejonu Poznań Zachód
I m-ce w skoku wzwyż Hubert Dembski klasa II ZB
Nauczyciel prowadzący – Marlena Piekarek
Drużynowe Mistrzostwa w Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców
II m-ce drużyna chłopców
III m-ce drużyna dziewcząt
Drużyny w składzie: Dziewczęta – Karolina Smolarek, Justyna Białuska, Milena Jeziorna, Klaudia Kudlińska.Chłopcy – Jakub Brożys, Mikołaj Przybysz, Hubert Przybysz
Nauczyciel prowadzący – Marlena Piekarek
Biegi uliczne o puchar Burmistrza M i G Wronki – W kategorii szkół ponadgimnazjalnych
I m-ce i złoty medal Paulina Szymańska klasa II TA i Patryk Duks klasa II ZC,
II m-ce i srebrny medal – Dawid Kudyk klasa III TA
Udział w projektach i kampaniach profilaktycznych
VIII Międzynarodowa Wymiana Młodzieży – projekt współfinansowany przez Polsko – Niemiecką Współpracę Młodzieży, Radę Rodziców przy ZS Nr 2, Gminny Ośrodek Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Fundację „Amicis”
Heppening z okazji Światowego dnia walki z HIV i AIDS
Projekt profilaktyczny „Zdrowo zakręceni” realizowany w ramach Narodowego Programu Zdrowia Psychicznego
Akcja profilaktyczna pod patronatem Komendy Powiatowej w Szamotułach „Dopalacze niszczą życie”
Projekt profilaktyki zadłużenia „Od Juniora do Seniora” realizowanego na terenie Miasta i Gminy Wronki przez Stowarzyszenie Program Wsparcia Zadłużonych przy współpracy Banku Spółdzielczego we Wronkach
Wolontariat wspierany przez uczniów naszej szkoły:
V SAMSUNG Półmaraton pod patronatem Starosty Szamotulskiego
Program „Starszy Brat Starsza Siostra”
Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”
II Wroniecka Dycha
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Skarpeta do Świętego Mikołaja
Góra Grosza – organizowana przez Towarzystwo Nasz Dom
Materiał dostarczony przez szkołę