Najlepsi ze Szkoły Podstawowej Nr 1 we Wronkach

Kolejne zestawienie najlepszych uczniów. tym razem Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Janusza Korczaka we Wronkach

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 IM. JANUSZA KORCZAKA WE WRONKACH

Uczniowie kl. IV – VI, którzy otrzymują promocję z wyróżnieniem

Kl. IV a

Konrad Anklam 5,0

Julia Biniak 5,18

Jakub Kaszkowiak 4,82

Julia Krenc 5,09

Marcin Łusiewicz 5,36

Marek Roszak 5,0

Nadia Spławska 4,82

Antonina Springel 5,45

Bartosz Świderski 5,18

Julia Zastróżna 5,09

Kl. IV b

Michalina Folta 5,0

Mateusz Gaca 4,82

Oliwia Grześkowiak 5,09

Nadia Hały 5,27

Martyna Kozłowska 4,82

Zuzanna Królska 5,0

Hubert Lisiak 4,82

Amelia Pawlak 5,2

Nikola Runowska 4,91

Rozalia Talma 5,18

Klaudia Toporek 4,82

Kajetan Wylegała 5,55

Kl. IV c

Filip Kasprzak 5,6

Jakub Kaczyński 5,2

Franciszek Kubiak 5,2

Michał Łuczak 5,0

Aleksander Michalski 5,0

Amelia Spychała 4,91

Anastasia Uscova 4,91

Mateusz Wachowiak 4,91

Kl. V a

Mikołaj Batura 5,17

Jan Frankowski 5,33

Dawid Grencel 5,5

Jakub Grupa 4,75

Bartosz Krzyżaniak 4,92

Mauro Makówka 4,83

Dawid Mamet 4,83

Martyna Woźniak 5,25

Kl. V b

Klara Brzóska 4,75

Alicja Bugaj 4,75

Zuzanna Garstka 4,92

Klaudia Paroń 4,83

Gabriela Roszak 5,08

Andżelika Szafran 5,42

Oliwia Śrama 4,92

Kl. VI a

Karina Dopierała 5,17

Barbara Mikołajczak 5,0

Jakub Moliński 5,17

Maria Sawczuk 4,83

Martyna Zoglowek 5,0

Kl. VI b

Wiktoria Bartkowiak 5,09

Filip Błażys 5,42

Kacper Błażys 5,42

Aleksandra Fojud 4,92

Gabriela Kaczmarek 5,0

Martyna Marchewka 5,09

Dominika Pawlik 4,92

Maciej Sawala 5,08

Barbara Springel 5,33

Oliwia Woźnica 5,25

SUKCESY I OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW KL. I – III

  • Szkoła uzyskała Wojewódzki Certyfikat Szkół Promujących Zdrowie
  • XXII Biegi Uliczne o Puchar Burmistrza Wronek:

Dziewczęta z klas I-II szkół podstawowych:

1 miejsce – Amelia Porwisz kl. IIa

2 miejsce – Oliwia Pospieszna kl. IIb

Chłopcy z klas I-II szkół podstawowych:

3 miejsce – Antoni Wilk kl. IIc

Chłopcy z klas III-IV szkół podstawowych:

2 miejsce – Olivier Gregorek kl. IIIb

  • Szkolny Konkurs Pięknego Czytania dla uczniów kl. II:

I miejsce: Kamil Klimowicz ( kl. IIa ) oraz Martyna Łowińska ( kl. IId )

II miejsce: Julia Piotrowska ( kl. IId )

III miejsce: Maria Rybak ( kl. II c )

  • SZKOLNY KONKURS LITERACKI: ZWIERZĘTA LEŚNE:

I miejsce: Anastazja Woźniak ( kl. IIIb )

II miejsce: Filip Maciejewski ( kl. IIIa )

IV miejsce: Oliwia Marcinkowska ( kl. IIIa )

  • Piknik Ekologiczny:

Zbiórka plastikowych nakrętek:

– indywidualnie:

II miejsce – Oliwier Nowaczyk kl. IIId – 54,5 kg

Strój ekologiczny:

wyróżnienie – Maciej Roszak kl. IIIa

Eko-piosenka:

– soliści:

wyróżnienia – Julia Piotrowska i Paulina Bartkowiak kl. IId

  • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny OSP „Zapobiegajmy pożarom” – gminne eliminacje, kwalifikacja do eliminacji powiatowych w Szamotułach:

Grupa II – szkoły podstawowe klasy I-III:

Adam Cichocki – kl. IIb

Wyróżnienie: Grupa II – szkoły podstawowe klasy I-III:

Gabriela Gołębiowska – kl. IIb

Do eliminacji wojewódzkich z klas I-III zakwalifikowano następujące prace:

Adam Cichocki – kl. IIb

  • IV Gminny Konkurs Recytatorski „Zamiast smucić się i płakać, lubię rymy czasem łapać” im. Agnieszki Bartol w Chojnie:

w kategorii klas I – III SP 1 reprezentowały:
Lena Ogrodowczyk, kl. IIb
Zuzanna Mikołajczak, kl. IIc

  • Nagroda w Kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł 2016”:

Oliwia Pospieszna kl. IIb

  • Konkurs plastyczny „Woda niejedno ma imię”:

W kategorii kl. I – III:

I miejsce – Tobiasz Białuski kl. IIIc

III miejsce – Kajetan Kasprzak kl. IIc

Wyróżnienie: Emilia Garncarek kl. IIIb

  • Szkolny Konkurs Recytatorski:

I miejsce – Lena Ogrodowczyk kl. IIb,
Zuzanna Mikołajczak kl. IIc

Wyróżnienie:
Natalia Kopras, Zuzanna Lepszy, Franciszek Mocek kl. Iib;
Maksymilian Golas, Maria Rybak kl. Iic
Paulina Bartkowiak, Julia Piotrowska Fabian Sokołowski, kl. IId

  • II Międzyszkolny Konkurs Pięknego Pisania dla uczniów kl. I i II:

W kategorii klas pierwszych:

I miejsce – Oliwia Prętka kl. Ia

III miejsce – Zuzanna Brzozowska kl. Ia

W kategorii klas drugich:

I miejsce – Zuzanna Lepszy kl. IIb

  • Karate:

Zuzanna Lepszy kl. IIb:
I miejsce w Otwartych Mistrzostwach Powiatu Poznańskiego w Karate WKF w Zakrzewie k/Swarzędza,
I miejsce i złoty medal w Otwartym Turnieju Karate Dzieci i Młodzieży o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Kórnik Raven Cup w konkurencji Kihon.

  • Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Jan Paweł II – Miłośnik Przyrody”:

Kategoria klas I:

1 miejsce – KRZYSZTOF ZIELIŃSKI kl.IA

3 miejsce – FILIP LAJNWEBER kl.IA

Kategoria klas II:

1 miejsce – JULIA PIOTROWSKA kl. IID

2 miejsce – HANNA PRZYBYLAK kl. IIA

3 miejsce – MICHAŁ BIELECKI kl. IIC

WYRÓŻNIENIE: WIKTORIA RAJMAN kl. IIA; JULIAN STEFANIAK kl. IIB

Kategoria klas III:

1 miejsce – ANASTAZJA WOŹNIAK kl. IIIB

3 miejsce – NIKOLA PERZ kl. IIIA

WYRÓŻNIENIE: DOMINIKA ŚWINIARSKA kl. IIIB; ALEKSANDER SŁODZINKA kl. IIIC

  • I miejsce w III Ogólnopolskim Turnieju Tańca Polskiego „Śląski Diament 2016”:

Lena Ogrodowczyk, kl. IIb i Maciej Roszak, kl. IIIa

  • II MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ SUPERFARMERA:

W kategorii kl. I – III:

– II miejsce – Olivier Gregorek kl. IIIb

– III miejsce – Dominika Świniarska kl. IIIb

  • Strażacki Konkurs Plastyczny organizowany przez WOK, OSP i Muzeum Ziemi Wronieckiej:

Kategoria: PAN I PANI STRAŻAK

Grupy wiekowe:

II. Klasy 1-3

1 miejsce – Natalia Kopras kl. 2 b

2 miejsce – Wanessa Grabarczyk kl 2 b

  • Udział dzieci z oddziału przedszkolnego „Słoneczko” i kl. I – III ze Szkolnego Koła Tanecznego w II Gminnym Przeglądzie Grup Tanecznych
  • Anastazja Woźniak kl. IIIb – tytuł Mistrza Ortografii w ramach Szkolnego Koła Ortograficznego.

SUKCESY I OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW KL. IV – VI

  • Język polski

1. Dnia 07.03. 2017 r. odbył się Konkurs recytatorski ” Las w poezji” dla czwartoklasistów.

Jury ( Małgorzata Kisielińska i Dorota Żołądkowska) przyznało I miejsce Antoninie Springel i Franciszkowi Kubiakowi ( Iv c) , II miejsce –Kajetanowi Wylegale,
III –
Rozalii Talmie. Wyróżnienie specjalne otrzymała Anastasia Uskova( IV c)

Przeprowadzony konkurs jest jednym z zadań projektowych ” Leśnej edukacji”.

2. Wyniki III Szkolnego Konkursu Ortograficznego o tytuł „Mistrza Ortografii”, pod hasłem „Ortografia w leśnej edukacji” w formie dyktanda dla rodziców i uczniów , który odbył się 25maja 2017roku.

Oto, najlepsi z najlepszych:

  1. Na poziomie klas czwartych:

  • Melisa Goździk – Rakowska

  • Marcin Łusiewicz

Wyróżnienie specjalne otrzymuje Anastasia Uskova

  1. Na poziomie klas piątych:

  • Zuzanna Garstka

  • Andżelika Szafran

  • Martyna Woźniak

  1. Wśród Rodziców i Bliskich uczniów najlepszą znajomością ortografii popisali się :

Natalia Dymek – I miejsce

Izabela Biniak i Sławomir Kubiak -II miejsce

Joanna Kubiak  – III miejsce

3. W ramach projektu „ Leśna edukacja „w klasach piątych zorganizowano konkurs na leśną rymowankę:

Wyróżnienie otrzymali:

Andżelika Szafran i Julia Nowak z klasy V b oraz Jakub Grupa, Daniel Zastróżny, Martyna Woźniak i Bartosz Krzyżaniak z V a

4 . 24 maja 2017r. w IV edycji Gminnego Konkursu Recytatorskiego im. Agnieszki Bartol “Zamiast smucić się i płakać, lubię rymy czasem łapać”.

Nagrodę specjalną od Towarzystwa Miłośników Ziemi Wronieckiej otrzymał
Franciszek Kubiak
( IV c)

5. Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego:

Martyna Marchewka i Oliwia Woźnica z klasy VI b zakwalifikowały się do etapu rejonowego.

6. Konkurs Literacki „O Złotą, Srebrną i Brązową Wronę” – wyróżnienie:
Kajetan Wylegała, klasa IV b.

  • Matematyka

1. Konkurs Mistrz Tabliczki Mnożenia

I miejsce – Igor Kurowski 4b

II miejsce – Michał Łuczak 4c

III miejsce – Klaudia Toporek 4b

  1. Wyróżnienie w konkursie matematycznym „Kangur” – Jakub Kaczyński 4c
  • Język angielski

1. Powiatowy konkurs języka angielskiego „Macmillan Tournament”

II miejsce w kat. klas 6 – Jakub Mikołajczak

2. Szkolny konkurs języka angielskiego klas 5-6

I miejsce Jakub Mikołajczak 6a

II miejsce Martyna Marchewka 6b

III miejsce Kamil Kaczmarek 6a

  • Język niemiecki

Szkolny konkurs języka niemieckiego

I miejsce – Karina Dopierała

II miejsce – Martyna Zoglowek

III miejsce – Barbara Mikołajczak

  • Technologia Informacyjna

Bezpieczny Internet – konkurs na prezentację lub film dla klas V i VI:

I miejsce Filip Błażys, VIb

II miejsce Barbara Springel, VIb

III miejsce Kacper Blażys, VIb

Bezpieczny Internet – konkurs na plakat dla klas IV

I miejsce Oliwia Grześkowiak, VIb

II miejsce Filip Kasprzak, IVc

III miejsce Łukasz Frank, IVa

Konkurs dla klas VI na film „Lasy świata”

Zwycięzcy:
Mateusz Biniak, VIb,
Oliwia Woźnica, VIb,
Wiktoria Bartkowiak, VIb,
Dominika Pawlik, VIb

Wyróżnienie:
Maciej Sawala, VIb,
Natalia Pawłowska, VIa

Konkurs dla klas IV na obraz wykonany w programie Paint „Las wokół nas”

1 miejsce – Zuzanna Królska, Ivb
2 miejsce – Antoni Cepka, Iva,
3 miejsce – Julia Wieczorek, IVa

Wyróżnienie: Wiktor Szymanek, IVa

  • Religia

1. Międzyszkolny konkurs plastyczny „Jan Paweł II- miłośnik przyrody”

Kategoria klas IV

1 miejsce – NADIA HAŁY kl. IVB/SP1

Kategoria klas V

3 miejsce – MARTYNA SMOLAREK kl. VA/SP1

BARTOSZ KRZYŻANIAK KL. VA/SP1

Kategoria klas VI

3 miejsce – AMELIA PIECHOWIAK kl. VIA/SP1

2. Konkurs Wiedzy „Znam Świętego Jana Pawła II”

Kategoria klas IV

1 miejsce- Antonina Springel kl. IVA

2 miejsce- Marcin Łusiewicz kl. IVA

3 miejsce- Kajetan Wylegała kl. IVB

Kategoria klas V

1 miejsce- Mikołaj Batura kl. VA

2 miejsce- Jan Frankowski kl. VA

3 miejsce- Oliwia Śrama kl. VB

Dawid Grencel kl. VA

Kategoria klas VI

1 miejsce- Oliwia Woźnica kl. VIB

2 miejsce- Martyna Zoglowek kl. VIA

3 miejsce- Barbara Springel kl. VIB

Etap międzyszkolny

Kategoria klas IV

2 miejsce- ANTONINA SPRINGEL KL. IVA

3 miejsce- MARCIN ŁUSIEWICZ KL. IVA

Kategoria klas V

2 miejsce- DAWID GRENCEL KL. VA

Kategoria klas VI

1 miejsce- BARBARA SPRINGEL KL. VIB

2 miejsce- OLIWIA WOŹNICA KL. VIB

 

6 . Sukcesy Daniela Zastróżnego ( Va) i Julii Zastróżnej (IVa):

  1. Miejsce 5 w Ogólnopolskim Turnieju Tańców Polskich o Bursztynowy Żagiel (w Gdańsku),
  2. Miejsce 6 w III Ogólnopolskim Turnieju Tańców Polskich o Wielkopolski Bat (we Wronkach),
  3. Miejsce III w Ogólnopolskim Turnieju Tańców Polskich Śląski Diament (w Katowicach),
  4. Miejsce I i awans do najwyższej klasy tanecznej w Ogólnopolskim Konkursie Tańców Polskich o Pierścień Księżnej Izabeli (w Puławach),
  5. Miejsce III w Królewskim Turnieju Tańców Polskich (w Wilanowie),
  6. Miejsce V w Ogólnopolskim Turnieju Tańców Polskich o Dobczycką Kozę (w Dobczycach)

Sukcesy sportowe:

  • Powiatowe Biegi Przełajowe w Szamotułach
  • III miejsce – Turniej Siatkarski Dziewcząt Kl. IV – VI w Gimnazjum im. Z. Herberta
  • II miejsce – Turniej Piłkarski Chłopców Kl. IV – VI z okazji Dnia Dziecka na Zamościu
  • Turnieje Kręglarskie chłopców i dziewcząt na poziomie Gminy, Powiatu, Województwa i Kraju
  • Udział uczniów w XXII Biegach Ulicznych:

Dziewczęta z klas III-IV szkół podstawowych:

2 miejsce – Julia Zastróżna, kl. IVa

Dziewczęta z klas V-VI szkół podstawowych:

3 miejsce – Barbara Springel, kl. VIb:

  • Turnieje w Warcabach Klasycznych na poziomie Gminy, Powiatu, Województwa i Kraju
  • Udział uczniów w biegach – III Wroniecka Dycha
  • Wiosenne Mistrzostwa w Szkolnych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców kl. IV – VI
  • Dzień Dziecka na Sportowo w Chojnie
  • Jesienne Mistrzostwa Szkoły w Biegach Przełajowych:

Dziewczęta klasy IV

miejsce Julia Zastróżna IVa

II miejsce Antonina Springel IVa

III miejsce Wiktoria Gogolewska IVb

IV miejsce Izabela Łudzińska IVb

V miejsce Anastasja Uskova

VI miejsce Kinga Jądrzyk

Chłopcy klasy IV

miejsce Filip Kasprzak IVc

II miejsce Sebastian Sarbak IVb

III miejsce Konrad Anklam IVa

IV miejsce Krzysztof Graś IVa

V miejsce Aleksander Michalski IVc

VI miejsce Michał Łuczak IVc

Dziewczęta klasy V 

miejsce Zuzanna Garstka Vb

II miejsce Agata Maślanka – Jagielska Va

III miejsce Brygida Kaczmarek Va

IV miejsce Klaudia Paroń Vb

V miejsce Oliwia Śrama Vb

VI miejsce Martyna Skrzypczak Vb

Chłopcy klasy V

miejsce Konrad Knioch Vb

II miejsce Tymoteusz Srech Vb

III miejsce Jan Janka Va

IV miejsce Karol Ferfet Va

V miejsce Wojciech Paździorek Vb

VI miejsce Jakub Ratajczak Va

Dziewczęta klasy VI

miejsce Maja Kaczmarek VIa

II miejsce Barbara Springel VIb

III miejsce Klaudia Knioch VIb

IV miejsce Barbara Mikołajczak VIa

V miejsce Martyna Zaglowek VIa

VI miejsce Daria Przybysz VIa

Chłopcy klasy VI

miejsce Nikodem Góźdź VIb

II miejsce Kacper Błażys VIb

III miejsce Jan Wrembel VIb

IV miejsce Marcin Wallicht VIb

V miejsce Maciej Sawala VIb

VI miejsce Bartosz Gorajski VIb

Zestawienia przygotowała szkoła

Szwarc Gapa

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Udowodnij, że nie jesteś robotem: * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.