Prymusi z Zespołu Szkół Nr 2 im. Stanisława Konarskiego

Oto lista najlepszych uczniów z Zespołu Szkół Nr 2 im. Stanisława Konarskiego we Wronkach. Publikujemy listę najlepszych uczniów oraz ich sukcesy w innych dziedzinach

 

Dyrektor Wydziału Edukacji, Spraw Obywatelskich, Kultury, Sportu i Turystyki, pan Jan Stefaniak wręczył Stypendium Starosty Szamotulskiego dla najlepszego absolwenta zasadniczej szkoły zawodowej.
Otrzymała je uczennica klasy III ZA Patrycja Dymek.

Świadectwa z wyróżnieniem otrzymali uczniowie:

Dominika Obara – średnia ocen 5,31

Patrycja Bartkowiak, klasa I T, średnia ocen 5,13

Angelika Wilińska, klasa I T, średnia ocen 5,06

Dagna Skrzypczak, klasa I T, średnia ocen 4,86

Wiktoria Błajet klasa II TA, średnia ocen 5,0

Julia Urban, klasa II TA, średnia ocen 5,0

Kinga Zastróżna, klasa II TA, średnia ocen 5,0

Patrycja Walorczyk, klasa II TA, średnia ocen 5,0

Joanna Kita, klasa II TA, średnia ocen 4,8

Weronika Konieczna, klasa II TA, średnia ocen 4,89

Paulina Szymańska, klasa III TA, średnia ocen 5.13

Patrycja Grzelak, klasa III TA, średnia ocen 5,06

Agnieszka Czepczyńska, klasa III TA, średnia ocen 4,86

Kinga Pogorzelczyk , klasa I ZA, średnia ocen 4,79

Weronika Obara, klasa II ZA, średnia ocen 4,79

Do Stypendium Prezesa Rady Ministrów za osiągnięcia naukowe wytypowana została:
Dominika Obara
z klasy I technikum ekonomicznego, która uzyskała najwyższą średnią ocen w szkole 5.3.

Do Stypendium Starosty Szamotulskiego za osiągnięcia naukowe zostały wytypowane uczennice ze średnią ocen 5,0 i więcej:

Wiktoria Błajet, Julia Urban, Patrycja Walorczyk, Kinga Zastróżna, Dominika Obara, Angelika Wilińska, Patrycja Bartkowiak.

Do Stypendium Starosty Szamotulskiego za wybitne osiągnięcia sportowe wytypowane zostały uczennice:

Jagoda Folta, która osiąga sukcesy ogólnopolskie i międzynarodowe w zespole mażoretek „Miraż”, działającym przy Wronieckim Ośrodku Kultury.

Julia Paszyk i Weronika Remisz , które osiągają sukcesy w kręglarstwie.

Olimpiady, konkursy

Brązowa Wrona dla Patrycji Grzelak z klasy III TA w Powiatowym Konkursie Literackim o Złotą, Srebrną i Brązową Wronę; wyróżnienia: Angelika Mamet i Dagna Skrzypczak z klasy I T

I miejsce dla Dagny Skrzypczak, Angeliki Wilińskiej i Jakuba Kaczmarka w Grze Miejskiej „Druga wojna światowa – Historia, która uczy”

I miejsce w Konkursie z wiedzy podstaw obsługi komputera i bezpiecznej pracy w sieci Internet, zorganizowanym przez Troll Intermedia we Wronkach zajął Kornel Biedziak z klasy III TA

I miejsce w powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej zajęła Weronika Remisz z klasy III TA

W Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Energetyce Odnawialnej Jakub Brożys i Tomek Mikuła z klasy III TA znaleźli się w pierwszej dziesiątce, wśród startujących 1966 uczniów z 71 szkół z całego kraju.

Uczniowie technikum ekonomicznego brali udział w etapach wojewódzkich w następujących olimpiadach ekonomicznych: Olimpiada Przedsiębiorczości, Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej i Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Handlowo – Menedżerskich.

Uczennice z klasy II TA – Daria Kaszkowiak i Patrycja Walorczyk brały udział w Radzie Programowej Polskich Firm Symulacyjnych „CENSYM” oraz w Międzynarodowych Targach Firm Symulacyjnych w Pradze.

Angelika Kaczmarek – ubiegłoroczna absolwentka technikum ekonomicznego została nagrodzona statuetką „Duma Wronek” ufundowaną przez Burmistrza Miasta i Gminy Wronki. Angelika była finalistką Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Rachunkowości w Toruniu.

Osiągnięcia sportowe:

Licealiada lekkoatletyczna – Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych

Uczniowie uczestniczący w tych zawodach zdobyli złote medale w następujących kategoriach:

Bieg na 100 metrów – Jakub Kaczmarek,
skok wzwyż – Hubert Dembski,
bieg na 800 metrów – Paulina Szymańska,
bieg na 1500 metrów – Dominika Waroś,
sztafeta 4×100 metrów dziewcząt – Klaudia Witelus, Kinga Zastróżna, Joanna Kita i Karolina Skibińska,
sztafeta 4×100 metrów chłopców – Mikołaj Przybysz, Dawid Kudyk, Patryk Starzonek i Jakub Kaczmarek.

Srebrne medale zdobyli uczniowie w następujących kategoriach:

Bieg na 100 metrów – Patryk Starzonek,
sztafeta szwedzka – Bartłomiej Białek, Piotr Jezierski, Hubert Wylegała i Bartosz Jezierski.

Brązowe medale wywalczyły uczennice w następujących kategoriach:

Bieg na 100 metrów – Klaudia Witelus,
bieg na 200 metrów – Aleksandra Sobek

Mistrzostwa Rejonu Poznań Zachód w LA Szkół Ponadgimnazjalnych:

Złoty medal w skoku wzwyż – Hubert Dembski

Turniej Piłki Nożnej Halowej im. Macieja Hojana:

IV miejsce – Jakub Perz, Jakub Brożys, Hubert Przybysz, Kornel Biedziak, Fabian Kudliński, Hubert Dembski, Patryk Starzonek, Kamil Ratajczak, Grzegorz Chmiel i Oskar Janicki.

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej– brązowy medal dla drużyny z naszej szkoły.

Biegi Uliczne o Puchar Burmistrza Wronek:

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych
złoty medal zdobyła Kinga Pogorzelczyk,
srebrny Ewa Cebernik,
a wśród chłopców brązowy medal wywalczył Patryk Starzonek.

Uczniowie naszej szkoły brali udział w ogólnopolskich akcjach związanych z propagowaniem czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży:

„Bookcrossing – uwolnij książkę”, „Cała Polska czyta dzieciom”, „Jak nie czytam, jak czytam”.

Działalność w Wolontariacie:

Uczniowie naszej szkoły pracowali przy organizacji imprez: Samsung Półmaraton, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, III Wroniecka Dycha oraz brali udział w programie „Starszy Brat – Starsza Siostra”.

Dane otrzymane ze szkoły

Szwarc Gapa

 

 

 

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Udowodnij, że nie jesteś robotem: * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.