A jednak zarabiał! 1.577,12 zł z działalnści gospodarczej
|1.577,12 zł z działalności gospodarczej zarobił Andrzej Strażyński, były już prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego we Wronkach w 2022 roku, mimo wielu zapewnień, że „tyko założył, ale nie działał” – jako prezesowi spółki zabrania mu tego prawo. Do wronieckiej spółki wszedł po dziwnie przeprowadzonym konkursie, którego wiarygodność podważyła Komisja Rewizyjna Rady MiG Wronki, wówczas (w zastępstwie za przewodniczącego Frankowskiego) pod kierownictwem Agnieszki Bartniczak- Ginalskiej. Po niespełna trzech latach odszedł prezes Strażyński, winą za to obarczając Wroniecki Bazar, a pytania redakcji o działalność, a właściwie jej brak nazywając – „nagonką”. W sumie można powiedzieć, że Strażyński dla Wronek zaistniał chyba tylko jako pomysłodawca ponownego uruchomienia Samołęża, tym razem nie jako składowisko tylko „Punkt przeładunku odpadów komunalnych wraz z kompostownią odpadów ulegających biodegradacji, odpadów zielonych i osadów ściekowych dla Miasta i Gminy Wronki”. Dopiero po ostrych protestach mieszkańców on i burmistrz odpuścili
Andrzej Strażyński trzeci z lewej
Oto wycinek z zeznania podatkowego za rok 2022, w którym czytamy w pkt. VIII: „działalność gospodarcza 1.577,12 zł”:
Z pewnością przypominacie sobie Państwo oświadczenie prezesa Andrzeja Strażyńskiego, gdy opuszczał wronieckie Przedsiębiorstwo Komunalne o tym, że tylko założył działalność, ale jej nie prowadził. Całą winę swojej nieudolnej działalności w PK Wronki zwalił na mnie i Wroniecki Bazar. Zadawanie prostych pytań redakcji i brak na nie konkretnych odpowiedzi nazwał „nagonką”.
W podobne tony uderzył burmistrz Wieczór i groził pozwami za działanie na szkodę spółki. Trochę było też wpisów: założył, ale nie prowadził.
https://pk-wronki.pl/aktualnosci/informacja-od-prezesa-zarzadu-pk.html
Okazuje się jednak, że 1577.12 dochodu z tytułu działalności gospodarczej wykazał w najnowszym oświadczeniu majątkowym (za rok 2022).
https://www.bip.powiat.poznan.pl/plik,38009,andrzej-strazynski.pdf
Ten biznes mu jednak chyba utraty ponad 300 tys. dochodu z tytułu „pracy” we Wronkach nie zrównoważy…
A tutaj całe zeznanie podatkowe Andrzeja Strażyńskiego za rok 2022:
Andrzej_Strazynski
Andrzej Strażyński w 2022 roku zasiadał w sześciu (!) spółkach. W jednej był członkiem zarządu (Wronki- prezes), w dwóch innych członkiem Rady Nadzorczej.
Poniżej trochę historii:
Czy prezes PK Andrzej Strażyński prowadzi działalność na własny rachunek, łamiąc w ten sposób prawo?
Co na to sam mocodawca i promotor tegoż Pana?
Burmistrz powinien z równym zapałem odnieść się do tej sytuacji jak w wielu innych sprawach:
Na swoim f.b czy Gmina Wronki potrafi doskonale wypunktować żale o odebranie uposażenia, potrafi z precyzją przeprowadzić dochodzenie edytowane w sprawie zwrotu „dezerterzy” – teraz ma szansę, by wypowiedzieć się w tej skandalicznej sprawie.
Ciekawe czy radni na sesji mają prawo zażądać oświadczenia i wyjaśnień od naszego włodarza jeżeli:
„W podobne tony uderzył burmistrz Wieczór i groził pozwami za działanie na szkodę spółki”.
Jeżeli ktoś tu skompromitował kompletnie procedury konkursowe w P.K to Pan Strażyński pod rządami i z namaszczenia burmistrza.
Cóż, większość radnych w wotum zaufała człowiekowi, który groził pozwami – zatem dobrze to interpretuje – chronił człowieka, który był nieuczciwy w stosunku do naszej spółki i naraził ją na skandal?
Inną sprawą jest to, że polityka to jedno wielkie szambo – czy PiS czy P.O itd .. gdy jest okazja, by dorwać się do koryta – te mnożą się jak wyżej i powstają różne posady zarządy i rady nadzorcze- zawsze jest tak samo – dlatego w przyszłych wyborach, warto zastanowić się też nad tym, by potencjalnych nowy włodarz miał z jakimkolwiek ugrupowaniem politycznym w naszym kraju jak najmniej wspólnego, a był jak najbardziej neutralny… i nigdy więcej nie dochodziło do takich kuriozalnych sytuacji po linii partyjnej…