Anna komentuje pierwsze dwa lata kadencji Rady 2024-2029

Czytelniczka Anna komentuje pierwsze dwa lata kadencji Rady 2024-2029

Oferty Pracy Wronki

Rzadko komentuję, tym razem pokuszę się o napisanie tego co myślę.

Nie jest to żadna złośliwość z mojej strony, jest to po prostu moje zdanie.
Na wstępie pragnę tylko przypomnieć, że 23 maja 2024 roku podczas drugiej sesji rady, owa rada przyznała sobie najwyższe wynagrodzenie, tak jak i Panu burmistrzowi, a przypomnę nie zdążyli jeszcze nic zrobić, ani niczym się zasłużyć! Nie wiem co to miało na celu, ale było to bardzo słabe, wręcz żenujące (no ale jak jest okazja, to czemu nie, „nachapać” się trzeba). To taki strzał w kolano, o którym niestety wielu zapomniało i szkoda, że Pani redaktor o tym nie przypominała.

Jeśli chodzi o przewodniczącego rady, pana Śniegowskiego, wg mnie się do tego nie nadaje. Oglądam sesje rady i te jego wstawki, gdy zwraca się do kolegów czy koleżanek radnych po imieniu. W sytuacji, w której się znajdują i stanowiskach, które pełnią wygląda to po prostu słabo. Słabo. Dla swojego rejonu nie robi praktycznie nic, no może poza nowymi lampami na ulicy Ratuszowej.

Chciałabym poruszyć również temat radnego Golasa, żeby nie było pomyłek chodzi mi o Pana Mateusza Golasa, którego samochód od około półtora roku stoi na parkingu naprzeciwko poczty na ul. Poznańskiej. Żeby sprecyzować chodzi mi o ten parking koło Borowianki. Jest to białe stare audi, pierwszy samochód od strony świateł. Z tego co wiem, to w naszym mieście nie ma możliwości, wykupienia stałego miejsca parkingowego, natomiast to, że pod półtora roku stoi tam nieużywane auto Pana Golasa, budzi moje zainteresowanie, bo gdyby było to auto przeciętnego Kowalskiego już dawno byłoby odholowane na koszt przysłowiowego Kowalskiego. Może spyta Pani, Pana Mateusza dlaczego jego zepsuty samochód zajmuje miejsce na parkingu dla mieszkańców od półtora roku?

Natomiast jeśli chodzi o samego Pana Burmistrza, jest ok. Doskonale jednak pamiętam poprzedniego Pana burmistrza Wieczora jak i jego zastępcę Pana Dornę. Obaj Panowie zawsze kłaniali się z uśmiechem starszym osobom, pierwsi mówili dzień dobry. Niestety obserwuje, że w przypadku Pana Zimnego tego nie ma. Niejednokrotnie mija starsze osoby z rękami w kieszeniach i czeka, aż pierwsze mu się ukłonią.

Mam nadzieję, że udostępni Pani mój komentarz i osoby, o których się wypowiedziałam odniosą się do zarzutów.

Na koniec chciałabym tylko przypomnieć, że radni to społecznicy, a społecznikiem się jest, a nie bywa, bo to nie rola, tylko postawa. Społecznik nie znika, gdy robi się niewygodnie – bo jeśli znika, nigdy nim nie był.

Ps. Kiedy zmieni Pani tablice rejestracyjne przy swoim samochodzie, bo od dwóch lat BMW już nie ma…

Czytelniczka
(dane do wiadomości redakcji)

Pierwsza sesja nowej kadencji 2024-2029 odbyła się 6 maja 2024 roku [foto] [wideo]

komentarze 3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *