Białoruś nie taka silna [FOTO]

W sobotę w Grodzisku Wielkopolski reprezentacja do lat 17 Białorusi pokonała Polaków 2:0. W poniedziałek we Wronkach uległa Irlandii 1:3.

Pierwsza połowa nie zachwyciła. Gra toczyła się w środku pola, a żadna z drużyn nie potrafiła zagrozić bramce rywala. Aż do 32. minuty, kiedy 16-letni Jamie Aherne wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Jednobramkowa przewaga Irlandczyków utrzymała się przez pierwsze 40 minut.

Oferty Pracy Wronki

Początek drugiej odsłony obfitował w gole. Najpierw, w 42. minucie Joshua Barrett zdobył drugą bramkę dla Irlandii, a dwie minuty później kontaktowe trafienie zaliczył Ivan Bakhar. Białorusini próbowali doprowadzić do wyrównania, ale nie mogli dostać się w pobliże bramki strzeżonej przez Caoimhin’a Kelleher’a. Irlandczycy nastawili się na grę z kontry, co dało im wymierną korzyść w 77. minucie. Na listę strzelców wpisał się ponownie Jamie Aherne.

Sędzią głównym spotkania był Serb, Srdjan Jovanović. Jako sędzia liniowy pomagał mu jego rodak Nemanja Petrović i Polak, Bartosz Heinig.

Ostatnie mecze eliminacji Mistrzostw Europy do lat 17 odbędą się w najbliższy czwartek. W Grodzisku Wielkopolskim biało-czerwoni zagrają z Irlandią, a we Wronkach Grecja zmierzy się z Białorusią. Oba spotkania zaplanowano na godz. 18.00.