CHOJANKI wspominają ks. Pawła Pawlickiego

Tak ks. kanonika Pawła Pawlickiego wspominają Chojanki – Zespół Śpiewaczy z Chojna…

Są wiadomości na które nie jesteśmy gotowi.
Odszedł Kapłan, społecznik, lokalny patriota i prawdziwy przyjaciel ludzi. Człowiek, który przez całe swoje życie był blisko drugiego człowieka – niezależnie od jego poglądów, pochodzenia czy życiowych doświadczeń.
Zawsze otwarty na rozmowę, pomoc i działanie. Nigdy nie pozostawał obojętny wobec ludzkich problemów, niesprawiedliwości czy krzywdy.
Ksiądz Paweł był jedną z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych postaci naszego regionu. Nie tylko głosił wartości, ale przede wszystkim żył nimi każdego dnia. Łączył ludzi, budował wspólnotę, angażował się w inicjatywy społeczne, wspierał potrzebujących, dzieci i z niezwykłą troską pielęgnował lokalną tożsamość oraz przywiązanie do małej ojczyzny.
Dla wielu był autorytetem, przewodnikiem, mentorem i przyjacielem. Potrafił słuchać, rozumieć i pomagać. Zostawił po sobie nie tylko wspomnienia, ale także trwały ślad w sercach ludzi i w historii naszej społeczności.
Jego odejście jest ogromną stratą dla wszystkich, którzy mieli zaszczyt go poznać, współpracować z nim i czerpać z jego mądrości oraz dobroci. Trudno wyobrazić sobie nasze Chojno bez Jego obecności, energii i zaangażowania.
Dziękujemy Księże Proboszczu za dobro, które pozostawiłeś. Za odwagę stawania po stronie człowieka. Za serce otwarte dla każdego. Za miłość do ludzi i naszej ziemi.
Księże Pawle, pozostaniesz w naszej pamięci jako człowiek wielkiego formatu, którego życie było świadectwem wiary, życzliwości i odpowiedzialności za wspólne dobro.
Niech Bóg ma Cię w swojej opiece.
1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *