Europejskie sukcesy mażoretek!

X Mistrzostwa Europy Mażoretek odbyły się po raz pierwszy w Kędzierzynie-Koźlu. Międzynarodowe zawody trwały dwa dni – od 27 do 28 czerwca.

W sobotę uczestnicy zmagali się w konkurencji POMPOM, niedziela natomiast poświęcona była sztandarowej konkurencji zawodów mażoretkowych, czyli kat. BATON (występy z pałeczką marszową).

Oferty Pracy Wronki

Na Mistrzostwach najsłabiej zaprezentowały się zespoły z Węgier. Większość konkurencji wygrały zespoły z Czech, Polki natomiast okazały się ich godnym przeciwnikiem zdobywając w sumie 62 medale, z których 2 złote, należą do wronieckich mażoretek.

Podwójną Mistrzynią Europy została Aleksandra Ginalska. Wywalczyła złoty medal w kat. solo 2x baton kadetki. Drugi złoty medal zdobyła w duecie z Anielą Łabojewską w kat. duo/trio 2x baton kadetki.

mistrzowski duet

Tytuły te potwierdzają wielkie umiejętności wronieckich mażoretek Miraż, ponieważ na Mistrzostwach Polski dziewczyny zdobyły również w obu kategoriach pierwsze miejsca.

Mistrzyni Europy Aleksandra Ginalska

Zespół Miraż wziął udział w Mistrzostwach Europy w bardzo okrojonym składzie. Ze względów finansowych pojechały tam tylko małe formy taneczne. Startowało 7 solistek, duet i miniformacja kadetek.

Pozostałe wyniki naszych zawodniczek:

Oliwia Czechowska – 4 miejsce w kategorii solo baton juniorki
Aniela Łabojewska – 4 miejsce w kategorii solo 2x baton kadetki
Miniformacja baton kadetki – 5 miejsce; najlepsze wśród zespołów z Polski, w składzie: Aleksandra Ginalska, Julia Lisiak, Anna Lisowska, Aniela Łabojewska, Amelia Sieczka

Jagoda Folta, Olimpia Garstka, Amelia Sieczka i Julia Lisiak zostały sklasyfikowane w drugiej dziesiątce.

Całkowity koszt udziału dziewczyn w Mistrzostwach Europy Mażoretek pokryło Stowarzyszenie Przyjaciół Mażoretek Miraż Wronki oraz rodzice startujących dziewczyn. Uczestnictwo w Mistrzostwach Europy dało nam przepustkę i nominacje na Mistrzostwa Świata Mażoretek, które odbędą się w dniach 26-29 sierpnia 2015 w Pradze.