II Turniej Ministrantów [FOTO]

W weekend odbył się II Turniej Ministrantów o Puchar Ojca Prowincjała Filemona Janka OFM, którego organizatorem był o. Walenty Łaga OFM.

Na to spotkanie ministranci przybyli ze swoimi opiekunami: o. Józefem OFM, o. Oskarem OFM oraz o. dk. Stefanem OFM. Poza turniejem ministranci brali udział w codziennej Eucharystii, wspólnej modlitwie oraz w spotkaniach braterskich. W kategorii szkoły podstawowe zawody zakończyły się w następującej kolejności: 1. Orlik, 2. Jarocin, 3. Toruń, 4. Pakość. Najlepszym strzelcem w tej kategorii okazał się Jakub Szczepański (Orlik), który zdobył aż 11 bramek zaś najlepszym bramkarzem został Bartosz Dolny (Orlik). W kategorii szkół gimnazjalnej i średniej rywalizacja była bardziej zacięta, ponieważ o awansie do półfinałów zadecydował bilans bramek. Zawody zakończyły się następującą kolejnością: 1.Orlik, 2.Wronki Fara, 3.Jarocin, 4.Pakość, 5.Brodnica, 6.Wronki OFM. Najlepszym strzelcem w tej kategorii wiekowej został Mateusz Łącki – 9 bramek (Orlik), a najlepszym bramkarzem wybrany został Łukasz Zembrzycki (Brodnica). Na koniec został jeszcze wyłoniony najwaleczniejszy i najbardziej zaangażowany zawodnik całego turnieju, został nim Sebastian Jasiecki (Toruń). Na złoty medal spisali się sędziowie, czyli: o. Dacjusz OFM oraz br. Ksawery OFM. Organizatorzy i wszyscy uczestnicy serdecznie dziękują dobremu Bogu za wspaniałą pogodę, za Dobroczyńców bez których ten turniej by się nie odbył, oraz za młodzież FRA we Wronkach, która pomagała w czasie zawodów. Wszystkim za wszelkie dobro składamy wielkie Bóg zapłać! Niech Pan obdarzy Was swoim pokojem!