Literackie Wrony rozdane

XIII Konkurs Literacki dla młodzieży szkolnej powiatu szamotulskiego o złotą, srebrną i brązową wronę 2016 zorganizowany został przez Wroniecki Ośrodek Kultury pod patronatem Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu oraz Klub Literacki w Poznaniu.

_DSC6860

Dietetyk Wronki

XIII Konkurs Literacki dla młodzieży szkolnej powiatu szamotulskiego o złotą, srebrną i brązową wronę 2016 zorganizowany został przez Wroniecki Ośrodek Kultury pod patronatem Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu oraz Klub Literacki w Poznaniu.

5 maja 2016 roku odbyło się posiedzenie jury w składzie:

Domicylla Sierszchuła-Filipowska – instruktor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu, członek jury,

Anna Kokot – dziennikarka, krytyk literacki, eseistka i prozaik, laureatka ogólnopolskich nagród za twórczość eseistyczną, sekretarz konkursu,

Jerzy Grupiński – członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich w Poznaniu, inicjator konkursu.

Na konkurs wpłynęło ogółem 59 prac z 10 miejscowości. Po zapoznaniu się z nadesłanymi pracami jury postanowiło przyznać nagrody główne w trzech kategoriach – szkoły podstawowe, gimnazja, licea, a wyróżnienia w dwóch kategoriach – szkoły podstawowe i gimnazja, wyróżnienia ufundowane przez WBPiCAK w Poznaniu, jedno wyróżnienie im. Agnieszki Bartol oraz trzy wyróżnienia za pięknie, z dykcją przeczytane teksty.

Agencja Reklamowa Wronki

Laureaci w grupie wiekowej – szkoły podstawowe:

Złotą Wronę otrzymuje:

Dominika Kulupa – Szkoła Podstawowa nr 1 im. J. Korczaka we Wronkach

Nauczyciel prowadzący – Dorota Żołądkowska

Srebrną Wronę otrzymuje:

Paulina Gierczak – Szkoła Podstawowa w Obrzycku

Nauczyciel prowadzący – Danuta Nowakowska

Brązową Wronę otrzymuje:

Izabela Kaźmierczak – Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Nowej Wsi

Nauczyciel prowadzący – Jolanta Chytra

Wyróżnienia otrzymują:

Anna Kałek – Szkoła Podstawowa im. Marii Dąbrowskiej w Kaźmierzu

Nauczyciel prowadzący – Emilia Przybylska

Wiktoria Stanke – Szkoła Podstawowa nr 3 w Szamotułach

Nauczyciel prowadzący – Ilona Górecka

Zuzanna Cicha – Szkoła Podstawowa nr 1 w Szamotułach

Nauczyciel prowadzący – Alina Kaczmarek

Laureaci w grupie wiekowej – gimnazja

Złotą Wronę otrzymuje:

Weronika Przybylska – Zespół Szkół nr 1 Gimnazjum i Liceum im. ks. P. Skargi w Szamotułach

Nauczyciel prowadzący – Ewa Stanke

Srebrną Wronę otrzymuje:

Żaklin Lehmann– Zespół Szkół w Otorowie

Nauczyciel prowadzący – Maria Najderek

Brązową Wronę otrzymuje:

Maria Matuszak – Gimnazjum im. ks. kan. Mariana Maciejewskiego w Pniewach

Nauczyciel prowadzący – Barbara Molik

Wyróżnienia otrzymują:

Wojciech Biniek – Gimnazjum im. Z. Herberta we Wronkach

Nauczyciel prowadzący – Katarzyna Szablewska

Konrad Niedzielski – Zespół Szkół nr 1 Gimnazjum i Liceum im. ks. P. Skargi w Szamotułach

Nauczyciel prowadzący – Ewa Stanke

Weronika Paul – Zespół Szkół w Otorowie

Nauczyciel prowadzący – Łukasz Bernady

Laureaci w grupie wiekowej – licea

Złotą Wronę otrzymuje:

Patryk Szymkowiak – Zespół Szkół nr 2 im. Stanisława Konarskiego we Wronkach

Nauczyciel prowadzący – Barbara Sawala

Srebrną Wronę otrzymuje

Paulina Rembacz – Zespół Szkół nr 2 im. Stanisława Konarskiego we Wronkach

Nauczyciel prowadzący – Agnieszka Naumowicz

Brązową Wronę otrzymuje:

Kamila Henschke – Zespół Szkół nr 2 im. Stanisława Konarskiego we Wronkach

Nauczyciel prowadzący – Agnieszka Naumowicz

WYRÓŻNIERNIE IM. AGNIESZKI BARTOL

otrzymuje

Julia Linka – Zespół Szkół nr 1 Gimnazjum i Liceum im. ks. P. Skargi w Szamotułach

Nauczyciel prowadzący – Ewa Stanke

Wyróżnienia ufundowane przez WBPiCAK w Poznaniu:

Szkoły podstawowe:

Zofia GorzkowskaSzkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Nowej Wsi

Nauczyciel prowadzący – Agnieszka Szymańska

Tobiasz WilkSzkoła Podstawowa nr 1 im. J. Korczaka we Wronkach

Nauczyciel prowadzący – Małgorzata Kisielińska

Bartosz Rychlewski – Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Przyborowie

Nauczyciel prowadzący – Paulina Śliwa

Gimnazja:

Patryk Dziewiszewski – Zespół Szkół nr 1 Gimnazjum i Liceum im. ks. P. Skargi w Szamotułach

Nauczyciel prowadzący – Ewa Stanke

Marcelina Budych – Zespół Szkół w Otorowie

Nauczyciel prowadzący – Łukasz Bernady

Jakub Hancyk – Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Dusznikach

Nauczyciel prowadzący – Joanna Kosikiewicz

Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień nastąpiło w saki kinowej w obecności wszystkich laureatów, opiekunów, jury i gości zaproszonych.

Laureaci swoje prace odczytali głośno, z szansą na dodatkową nagrodę za piękne czytanie.

red.

Zdjęcia: Paweł Bugaj

video: Szwarc Gapa

Dla tych, którzy mają czas – film z wręczenia nagród i koncert Jana Hyjka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *