Najlepsi uczniowie SP w Nowej Wsi
|Kolejna porcja wronieckich prymusów, tym razem reprezentanci Gminy Wronki ze Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Nowej Wsi
UCZNIOWIE WYRÓŻNIAJĄCY SIĘ W NAUCE
SZKOŁA PODSTAWOWA IM. ARKADEGO FIEDLERA W NOWEJ WSI
W ROKU SZKOLNYM 2016/2017
Tytuł; Najlepszy Uczeń Szkoły Podstawowej im. A. Fiedlera w Nowej Wsi – otrzymali:
Tomasz Stołowski
Paulina Bączyk
Anna Michalska
za wysoką średnią ocen w klasie szóstej, wzorowe sprawowanie, liczne sukcesy w konkursach i olimpiadach na szczeblu ogólnopolskim, województwa, powiatu i gminy, zaangażowanie w życie szkoły i pracę społeczną.
Tytuł Najlepszy Sportowiec Szkoły Podstawowej im. A. Fiedlera w Nowej Wsi otrzymali:
Agata Radziszewska
Kacper Króliczak
Julia Grochowina
Nagrodzeni uczniowie wielokrotnie reprezentowali szkołę w zawodach lekkoatletycznych, biegach i grach zespołowych na szczeblu gminy, powiatu, wielkopolski i kraju. Odnieśli znaczące sukcesy w finale Czwartków Lekkoatletycznych, zakwalifikowali się i wzięli udział w finale ogólnopolskim w Łodzi.
Nagroda Burmistrza – Tomasz Stołowski
za uzyskanie wysokiej średniej ocen – 5,5, wzorowe sprawowanie oraz sukcesy w konkursach i olimpiadach.
Za wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR 2017.
Zdobycie tytułu:
Laureata Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej,
Laureata Ogólnopolskiego Konkursu Ekologiczno- Przyrodniczego EDI,
Laureata Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego,
Zajęcie:
III miejsca w Wojewódzkim Konkursie „Niepokorna, Niezłomna, Wyklęta – Inka oczami dzisiejszych uczniów”,
I miejsce w Powiatowym Konkursie Wiedzy Ekologicznej w Dąbrowie
II miejsca w Gminnym Konkursie „Historia, która uczy- II wojna światowa”. Ponadto godne reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym, pracę w Samorządzie Uczniowskim – pełnienie funkcji przewodniczącego szkoły.
NAJLEPSI W NAUCE KLASY I-III:
Klasa I
Stanisław Pyzik
Aleksandra Krela
Olga Nowak
Natalia Rarak
Olga Piaskowska
Hanna Biniek
Dominika Miśkiewicz
Orzechowska Zuzanna
Alan Zys
Julia Popielska
Mikołaj Waidemann
Franciszek Wojciechowicz
Klasa IIA
Maria Boch
Adam Nowak
Zuzanna Skrzypkowiak
Marta Sobańska
Zofia Chojan
Kornelia Klimecka
Lena Krela
Antonina Dudkiewicz
Olivier Radel
Nikola Beze
Antonina Szmyt
Paula Wojciechowska
Maksymilian Pospieszny
Magdalena Zastróżna
Tobiasz Kubiak
Julian Bandura
Gabriela Szóstak
Marcel Zawadzki
Eryk Nowak
Fabian Majchrzak
Klasa IIB
Stanisław Chudziak
Julia Brych
Igor Chytry
Filip Wieczorek
Jakub Przybył
Elżbieta Paczkowska
Brajan Gumny
Kornelia Kin
Maksymilian Ratajczak
Nicola Maślona
Michał Urlych
Klasa IIIA
Magdalena Michalska
Stanisław Michalski
Maciej Tomczak
Mikołaj Biniek
Jeremiasz Boracki
Dagmara Frankowska
Mateusz Wicenty
Adrian Brzóska
Magdalena Szymańska
Amelia Mąkosza
Mateusz Telak
Mikołaj Brzóska
Klasa IIIB
Rafał Gniadek
Kamil Skotnicki
Majchrzak Zofia
Stanisław Dąbrowski
Paulina Kopka
Zuzanna Jędrzejczak
Agnieszka Rzepa
Mateusz Maślona
Julia Jeziorna
Julia Kinowska
Dawid Grupa
Kaszkowiak Bartosz
Edyta Pluszczyk
Klasa IIIC
Bartosz Orzeł
Oliwia Starosta
Olimpia Michalak
Dominik Pruc
Maciej Klemeński
Andrzej Grott
Maja Wojciechowicz
Maria Kruszona
Dawid Mikołajczak
Jakub Nowacki
Zuzanna Piechowiak
Aleksandra Grzelak
Wiktoria Ostrowska
Weronika Karczmitowicz
Gracjan Grochowina
KLASY IV – VI
Klasa IVA
Maria Kapłon 5,5 wz
Marta Jądrzyk 5,25 wz
Wiktoria Smogulska 5,0 bdb
Igor Byliński 5,08 bdb
Damian Łukaszewski 4,75 bdb
Martyna Krzyżaniak 4,75 bdb
Martyna Waidemann 4,75 wz
Klasa IV B
Karol Boch 5,58 wz
Witold Dąbrowski 5,58 wz
Oskar Kaczmarek 5,17 bdb
Szymon Świniarski 5,17 bdb
Marek Skotnicki 5,17 bdb
Amelia Klimczak 5,08 wz
Grażyna Króliczak 5,08 wz
Piotr Kuźnicki 5,08 bdb
Antonina Dorocka 5,0 wz
Olek Nowak 4,83 wz
Wiktoria Heba 4,83 wz
Gracjan Rezler 4,75 bdb
Klasa V
Dominik Stańko – 5,42 wz
Kamil Guziak – 5,42 wz
Natalia Rusin – 5,33 wz
Jakub Bartkowiak – 5,33 bdb
Nikola Białek -5,25 wz
Zuzanna Lubik – 5,25 wz
Norbert Wiśniewski – 5,17 wz
Kacper Waroś – 5,17 bdb
Izabela Kaźmierczak – 5,0 wz
Weronika Woźniak 5,0 bdb
Amelia Michalak – 4,83 bdb
Oliwia Piaskowska -Niszczak – 4,75wz
Klasa VI A
Zofia Gorzkowska – 5,92 wz
Anna Michalska – 5,92 wz
Agata Miężał – 5,75 wz
Tomasz Stołowski – 5,5 wz
Mateusz Rusin – 5,5 wz
Agata Radziszewska – 5,33 wz
Amelia Skrzypkowiak – 5,17 wz
Zofia Wojewoda -5,0 wz
Jakub Pospieszny – 4,92 bdb
Klasa VI B
Paulina Bączyk – 5,92 wz
Jakub Gzylkowiak – 5,58 wz
Maciej Chudziak – 5,42 bdb
Julia Grochowina – 5,33wz
Małgorzata Mierzwa – 5,25 wz
Anna Lisowska – 5,25 wz
Mateusz Solarski – 5,08 bdb
Aleksandra Wrzawińska – 4,92 bdb
Agata Dymek – 4,83 wz
Dane pochodzą ze szkół. S
SUKCESY UCZNIÓW
SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. ARKADEGO FIEDLERA W NOWEJ WSI W ROKU SZKOLNYM 2016/2017
Dwóch laureatów – Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego:
Anna Michalska
Tomasz Stołowski– opiekun p. Violetta Janowicz
I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Czytelniczym ,,Książkomaniacy”-
Zofia Gorzkowska
Agata Radziszewska
Amelia Skrzypkowiak – opiekun p.Violetta Dzik
III miejsce w Wojewódzkim Konkursie ,,Niepokorna, Niezłomna, Wyklęta – Inka oczami dzisiejszych uczniów”-
Tomasz Stołowski – opiekun p. Jolanta Chytra
Laureat Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej –
Tomasz Stołowski – opiekun p. Jolanta Chytra
Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Ekologiczno- Przyrodniczego EDI –
Tomasz Stołowski opiekun p. Violetta Janowicz
Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Ekologiczno- Przyrodniczym EDI – Mateusz Rusin opiekun p. Violetta Janowicz
I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ,,Barwny świat Arkadego Fiedlera” –
Paulina Bączyk– opiekun Maria Gierak
Bardzo dobry wynik w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR 2017 –
Maciej Tomczak – opiekun p. Agnieszka Tomczak
Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR 2017 w kategorii Benjamin –
Tomasz Stołowski – opiekun Hanna Podzińska
Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR 2017 w kategorii Żaczek –
Adam Nowak – opiekun p. Anna Sarbak
Laureat Konkursu Matematycznego ,,Żabka”-
Maciej Chudziak – opiekun Hanna Podzińska
I miejsce w XXV Powiatowym Konkursie Wiedzy Ekologicznej w Dąbrowie –
Anna Michalska
Tomasz Stołowski
Mateusz Rusin
– opiekun p. Violetta Janowicz
I miejsce w Powiatowym i VI miejsce w Wojewódzkim Finale XL Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym –
Julia Grochowina
Aleksandra Głucha
Karol Kwaśny
Alex Duda
– opiekun p. Edward Urban
I miejsce w Powiatowym Konkursie Flażoletowym –
Małgorzata Mierzwa
Izabela Buszka
– opiekun Maria Gierak
Wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Plastycznym ” Sztuka – parasol i literatura”-
Zofia Gorzkowska – opiekun Maria Gierak
II miejsce w Gminnym Konkursie „Historia, która uczy- II wojna światowa”-
Zofia Gorzkowska
Tomasz Stołowski
Tomasz Lukas
– opiekun p. Jolanta Chytra
II miejsce w Międzyszkolnym konkursie „Z książką, radiem, telewizją i komputerem w XXI wiek –
Paulina Bączyk
Anna Lisowska
Małgorzata Mierzwa
– opiekun p. Violetta Dzik
Wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Ekologiczno – Plastycznym –
Izabela Kaźmierczak
–opiekun p. Violetta Janowicz
III miejsce w Gminnym Konkursie Recytatorskim im. Agnieszki Bartol –
Magdalena Szymańska
– opiekun p. Agnieszka Tomczak
Wyróżnienie w Gminnym Konkursie Recytatorskim im. Agnieszki Bartol –
Stanisław Pyzik
– opiekun Małgorzata Jessa
II miejsce w Gminnym Konkursie Piosenki Ekologicznej –
Stanisław Pyzik
opiekun p. Małgorzata Jessa
II miejsce w Gminnym Konkursie Piosenki Ekologicznej –
zespół z klasy II –
p. Marta Łabojewska;
II miejsce w Gminnym Konkursie Plastycznym na Instalacje Ekologiczną –
klasa IIIC
– opiekun p. Karolina Golon
II miejsce w Gminnym Konkursie Plastycznym ,,Woda niejedno ma imię” –
Anna Michalska
– opiekun Violetta Janowicz
III miejsce w Gminnym Konkursie Plastycznym ,,Woda niejedno ma imię” –
Paulina Bączyk
opiekun Violetta Janowicz
Wyróżnienie w Gminnym Konkursie Plastycznym ,,Woda niejedno ma imię” –
Jakub Gzylkowiak
– opiekun Violetta Janowicz
I miejsce w Międzyszkolnym Turnieju SuperFarmer w kategorii klas I – III
Stanisław Michalski
I miejsce w Międzyszkolnym Turnieju SuperFarmer w kategorii klas IV – VI –
Kacper Króliczak
III miejsce w Międzyszkolnym Turnieju SuperFarmer w kategorii klas IV – VI –
Marek Skotnicki
II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Pięknego Pisania w kategorii klas I –
Natalia Rarak
– opiekun p. Małgorzata Jessa ,a w kategorii klas II
Julia Brych
– opiekun p. Marta Łabojewska
Międzyszkolny Konkursie „Listy do Św. Mikołaja” – Praca plastyczna:
I miejsce Paulina Kopka,
II miejsce Mikołaj Biniek
III miejsce Magdalena Michalska
Międzyszkolny Konkurs „Listy do Św. Mikołaja” -Konkurs literacki dla kl. IV – VI
I miejsce – Amelia Klimczak
II miejsce – Jakub Jeziorny
Międzyszkolny Konkurs Plastyczny ,,Jan Paweł II -miłośnik przyrody” kat. klasy I
I miejsce Olga Piaskowska Niszczak
II miejsce – Natalia Rarak
Międzyszkolny Konkurs Plastyczny ,,Jan Paweł II -miłośnik przyrody” kat. klasy II –
II miejsce Adam Nowak
Wyróżnienie – Kornelia Kin
Międzyszkolny Konkurs Plastyczny ,,Jan Paweł II -miłośnik przyrody” kat. klasy II
II miejsce Magdalena Szymańska
Wyróżnienie- Zuzanna Piechowiak
Międzyszkolny Konkurs Plastyczny ,,Jan Paweł II -miłośnik przyrody” kat. klasy IV – VI –
I miejsce Paulina Bączyk
III miejsce Zofia Gorzkowska
Wyróżnienie – Oliwia Piaskowska -Niszczak
SUKCESY W SPORCIE:
Liczne sukcesy Szkoły w Finale Czwartków Lekkoatletycznych:
Agata Radziszewska i Kacper Króliczak zakwalifikowali się do finału ogólnopolskiego zajmując w finale rejonowym miejsce na podium:
I miejsce w skoku w dal – Agata Radziszewska
I miejsce w biegu na 60 m – Kacper Króliczak
II miejsce w skoku w dal – Kacper Króliczak
I miejsce w biegu na 60 m w finale miejskim – Julia Grochowina
I miejsce w skoku w dal i biegu na 60m- Gracjan Rezler
II miejsce w skoku w dal- Mateusz Rusin
II miejsce w skoku w dal w finale miejskim- Mateusz Solarski
III miejsce w biegu na 60 m finale miejskim – Maciej Chudziak
I miejsce w Mistrzostwach Polski Mażoretek i Cheerleaderek oraz III miejsce w Mistrzostwach Europy – Anna Lisowska – opiekun Gabriela Kabacińska
I miejsce w Mistrzostwach Polski oraz I miejsce w Mistrzostwach Europy Mażoretek i Cheerleaderek – Agata Miężał – opiekun Gabriela Kabacińska
I miejsce w Mistrzostwach Polski Mażoretek i Cheerleaderek – Anna Lisowska
oraz III miejsce -na Mistrzostwach Europy w Defiladzie Baton Juniorki –
Anna Lisowska
I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Tańców Polskich „O Dobczycką kozę” – Mateusz Solarski
II miejsce w biegu o Puchar Burmistrza Wronek w kat. dziewczynek klas V- VI szkół podstawowych – Agata Radziszewska – opiekun Renata Marach
I miejsce w Międzyszkolnej Imprezie Sportowej „Bieganie z Leśną” – Agata Radziszewska – opiekun Renata Marach
Powiatowe Mistrzostwa Szkół w Warcabach Klasycznych –
I miejsce Dawid
Powiatowe Mistrzostwa Szkół w Warcabach Klasycznych
II miejsce Jakub Jeziorny
Mistrzostwa Szkół w Warcabach Klasycznych –
I miejsce Magdalena Tomaszewska
II miejsce Zuzanna Jędrzejczak
Turniej Karate Dzieci i Młodzieży Dynamic CUP (KATA)-
III miejsce Gabriel Maćkiewicz
V Ogólnopolski Turniej Karate Dzieci i Młodzieży (KATA)-
II miejsce Gabriel Maćkiewicz
Mistrzostwa Wielkopolski Karate WKF (KATA)-
I miejsce Gabriel Maćkiewicz
Szkolny Konkurs Recytatorski ,,Wiosenne Figle” W kategorii klas pierwszych:
I miejsce Stanisław Pyzik
II miejsce Aleksandra Krela
III miejsce Zuzanna Orzechowska
Wyróżnienie – Olga Piskowska-Niszczak
W kategorii klas drugich:
I miejsce Kornelia Kin
II miejsce Antonina Dudkiewicz;
III miejsce Zofia Chojan
Wyróżnienia – Maksymilian Pospieszny oraz Zuzanna Skrzypkowiak
W kategorii klas trzecich:
I miejsce Magdalena Michalska
II miejsce Magdalena Szymańska
III miejsce Julia Kinowska
Wyróżnienia Amelia Mąkosza oraz Bartosz Kaszkowiak
Szkolny Konkurs Pięknego Czytania –
I miejsce Jakub Przybył i Filip Wieczorek
Tytuł Przyrodnika- Ekologa klas 2 –
Brajan Gumny
Międzyklasowy Turniej Warcabowy „WARCABUŚ”-
II miejsce Maksymilian Ratajczak
III miejsce Michał Ulrych
zwarc Gapa