Najlepsi ze Szkoły Podstawowej Nr 1 we Wronkach

Oto najlepsi uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Janusza Korczaka. Spis nadesłała szkoła. Wyróżnionym i ich rodzicom gratulujemy!

Szkoła Podstawowa nr 1

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka we Wronkach, którzy otrzymali bardzo dobre wyniki w nauce oraz bardzo dobre lub wzorowe zachowanie

IVa

Maciej Roszak 5,36

Maja Kwiatek 5,18

Ksawier Goździerski 5,18

Amelia Bator 5,09

Maciej Wylegała 4,91

Agata Dobska 4,91

Szymon Witkowski 4,82

IVb

Anastazja Woźniak 5,73

Dominika Świniarska 5,55

Makary Nowierski 5,18

Antonina Wieczór 5,18

Julia Gaczyńska 5,09

Marianna Grolewska 5,09

Marcel Świniarski 5,00

Alicja Wituska 5,00

Antoni Napierała 4,82

IVc

Marcin Michalski 5,18

Jakub Hały 5,09

Aleksander Słodzinka 5,09

Tobiasz Białuski 5,00

Alan Grabarczyk 5,00

Laura Cebernik 4,91

Marek Judkowiak 4,91

Jagoda Woźna 4,91

Alicja Walicht 4,82

IVd

Dagmara Frankowska 5,36

Hanna Cepka 5,27

Franciszek Jenek 5,00

Bartosz Baksalara 4,91

Łukasz Obst 4,91

Jan Choły 4,82

Oliwier Nowaczyk 4,82

Va

Julia Biniak 5,30

Antonina Springel 5,20

Julia Zastróżna 5,18

Marcin Łusiewicz 5,00

Bartosz Świderski 4,91

Konrad Anklam 4,82

Jakub Kaszkowiak 4,82

Nadia Spławska 4,82

Vb

Rozalia Talma 5,45

Kajetan Wylegała 5,45

Nadia Hały 5,27

Oliwia Grześkowiak 5,18

Sara Minczykowska 5,00

Klaudia Toporek 5,00

Wiktoria Gogolewska 4,91

Hubert Lisiak 4,91

Amelia Pawlak 4,90

Kacper Wojciechowski 4,82

Vc

Filip Kasprzak 5,55

Jakub Kaczyński 5,27

Franciszek Kubiak 5,27

Igor Brzóska 5,09

Amelia Spychała 4,91

Jędrzej Machaj 4,82

Anastasia Uscova 4,82

VIa

Dawid Grencel 5,58

Jan Frankowski 5,33

Mikołaj Batura 5,25

Dawid Mamet 4,92

Martyna Woźniak 4,92

Bartosz Krzyżaniak 4,75

VIb

Andżelika Szafran 5,50

Zuzanna Garstka 5,25

Klara Brzóska 5,17

Oliwia Śrama 5,17

Gabriela Roszak 4,92

Alicja Bugaj 4,83

 

WYRÓŻNIENI

  1. Wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym KANGUR

otrzymali: Filip Kasprzak, klasa Vc i Jakub Kaczyński, klasa Vc,

  1. Jakub Kaczyński z klasy Vc został Finalistą II Memoriału Urszuli Marciniak
  2. W V edycji Gminnego Konkursu Recytatorskiego “Zamiast smucić się i płakać lubię rymy czasem łapać” w  kategorii: klas  IV – V szkół podstawowych wyróżnienie otrzymał Franciszek Kubiak z klasy Vc
  1. Konkurs poetycki „Brzechwa – najśpiewniejszy poeta” – szkołę reprezentowała Alicja Walicht,z klasy IVc;
  2. Międzyszkolny konkurs literacko- plastyczny „Choinka moich marzeń” – wygrana Anastazji Woźniak z klasy IVb;
  3. Ogólnopolski konkurs na opowiadanie świąteczne organizowany przez Wirtualną Redakcję – wyróżnienie dla uczennic klasy IVb Anastazji Woźniak i Marianny Grolewskiej;
  4. Ogólnopolski konkurs na wiersz o feriach organizowany przez Wirtualną Redakcję – wyróżnienie dla ucznia klasy IVc Aleksandra Słodzinki;
  5. XXII Konkurs Wiedzy „Bajkowy świat” – wygrana trzyosobowej drużyny reprezentującej szkołę, w składzie uczennice klasy IVb: Marta Judkowiak, Dominika Świniarska, Anastazja Woźniak;
  6. Szkolny Konkurs Ortograficzny o tytuł „Mistrza Ortografii”:

KLASY VI

I miejsce – tytuł „ Mistrza Ortografii” –Martyna Wożniak ( VI a)

II miejsce – Monika Nawrocka ( VI a)

III miejsce – Andżelika Szafran ( VI b)

KLASY V

I miejsce – tytuł „ Mistrza Ortografii” – Marcin Łusiewicz ( V a)

II miejsce – Julia Biniak ( V a)

III miejsce Kajetan Wylegała ( V b)

KLASY IV

I miejsce – tytuł „ Mistrza Ortografii” – Anastazja Woźniak ( IV b)

II miejsce – Maja Kwiatek ( IV a)

III miejsce – Alicja Wituska ( IV b)

  1. XV Konkurs Literacki o Złotą, Srebrną i Brązową Wronę – Złota Wrona (I miejsce) w kategorii szkół podstawowych dla Anastazji Woźniak z klasy IVb, specjalne wyróżnienie im. Agnieszki Bartol dla Oliwii Grześkowiak z klasy Vb
  2. Szkoła brała udział w dwóch projektach, które przyniosły szkole certyfikaty:
  • międzynarodowy projekt “Dzieci Listy Piszą” – klasa IV b;
  • projekt edukacyjny Wirtualna Redakcja – Certyfikat Szkoły Wspierającej Talenty Uczniów – uczestnicy kółka dziennikarskiego.
  1. I Miejsce w Wojewódzkim Turnieju w Warcabach Klasycznych w Poznaniu zdobyła uczennica klasy IIIa Aleksandra Skobel
  2. Konkurs Plastyczny „W szczęśliwej krainie Jana Brzechwy” I miejsce dla Sary Minczykowskiej z klasy Vb
  3. Osiągnięcia uczennicy Anastazji Woźniak kl.IV B
  • Zajęcie I miejsca /zespołowo / w XXIII Konkursie Wiedzy „Bajkowy Świat” w Rogoźnie
  • Zdobycie Złotej Wrony w kategorii szkół podstawowych w Konkursie o Złotą, Srebrną i Brązową Wronę
  • Zajęcie III miejsca w kategorii klas IV-V szkół podstawowych za wykonanie piosenki patriotycznej w ramach V edycji gminnego konkursu recytatorskiego „Zamiast smucić się i płakać lubię rymy czasem łapać”
  • Zajęcie II miejsca w międzyszkolnym konkursie plastycznym „Portret Jana Pawła II”
  • Zajęcie I miejsca w Międzyszkolnym konkursie literackim „Choinka moich marzeń”
  • Reprezentowanie szkoły na Powiatowym Konkursie Piosenki Angielskiej w Obrzycku
  • Publikacje literackie na ogólnopolskim portalu Wirtualna Redakcja –Wyróżnienie za tekst w ramach konkursy na świąteczne opowiadanie
  • Zajęcie I miejsca w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Janie Pawle II-kategoria klas IV
  1. Osiągnięcia pozaszkolne ucznia Daniela Zastróżnego  z klasy VI a i Julii Zastróżnej z klasy Va
  • IV Ogólnopolski Turniej Tańców Polskich o Wielkopolski Bat – ( Wronki) 6miejsce,
  • XIV Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich o Muszlę Bałtyku- ( Malbork) 4 miejsce,
  • IV Ogólnopolski Turniej Tańców Polskich Śląski Diament – ( Katowice ) 2 miejsce,
  • XVII ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich o Pierścień Księżnej Izabeli- ( Puławy ) – 3 miejsce
  • II Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich o Królewskie Koło – ( Koło) – 4 miejsce,
  • XVIII Mistrzostwa Polski w Tańcach Polskich – ( Wieliszew) – 6 miejsce,
  • Królewski Turniej Tańców Polskich –( Wilanów ) – 1 miejsce
  • Mistrzostwa Powiatu szamotulskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych Szamotułach – 28 miejsce
  • XXIII Biegi Uliczne o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wronki – 5 miejsce.
  • MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O ŚW. JANIE PAWLE II „Znam Świętego Jana Pawła II”

Wyniki konkursu:

a)na poziomie klas IV

  1. ANASTAZJA WOŹNIAK IV B SP1
  2. ANTONINA WIECZÓR IV B SP1
  3. GABRIELA JANICKA IVB SP2

Wyróżnienia:

MARCEL ŚWINIARSKI KL. IV B SP1

JACEK ZIOŁEK KL. IV B SP2

 b)na poziomie klas V

  1. ANTONINA SPRINGEL V A SP1
  2. KAJETAN WYLEGAŁA V B SP1
  3. JULIA GACKOWSKA KL. V A SP2

Wyróżnienia:

MARCIN ŁUSIEWICZ KL. VA SP1

OLIWIA GRZEŚKOWIAK KL. VB SP1

 c)na poziomie klas VI

  1. DAWID GRENCEL KL. VI A  SP1
  2. PATRYCJA KAPŁON KL. VI A SP2
  3. MIKOŁAJ RAŚ  KL. VI A SP2

            ANDŻELIKA SZAFRAN KL. VI B SP1

  Wyróżnienia:

            LETICJA WALLICHT KL. VI A SP2

            GABRIELA BRZÓSKA KL. VI B SP2

  • MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „ Święta Urszula Ledóchowska patronka dzieci i młodzieży”

Wyniki konkursu:

  1. w kategorii klas VI- prezentacja multimedialna

II m.  Oliwia Śrama kl. VI B

  1. w kategorii klas V- plakat

I m. Nadia Hały, Mateusz Radziwoniuk, Oliwia Grześkowiak, Rozalia Talma kl. V B

  1. w kategorii klas IV- plakat

II m. Antonina Wieczór, Marcel Świniarski, Wiktoria Stańko, Anastazja Woźniak kl. IV B

II m. Konrad Knapski, Marcel Barłóg, Filip Konieczny kl. IV A

  1. w kategorii klas III- portret

I m. Eliza Dondaj kl. III B

 

Wanessa Grabarczyk kl. IIIb – Zakwalifikowała się do eliminacji powiatowych w gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego “Zapobiegajmy Pożarom”

Jakub Kęsy kl. IIIb – nagrodzony w konkursie „Choinka moich marzeń” w ramach „Świątecznych atrakcji z Leśną”

Zuzanna Lepszy kl. IIIb – Brązowa medalistka na Ogólnopolskim Turnieju Karate Dzieci i Młodzieży w Kórniku w kategorii kata. Wyróżniona przez Burmistrza MiG Wronki statuetką “Duma Wronek”. Zajęła II miejsce w Konkursie Rysunkowym “Motocykl w naszej rodzinie” Sekcji Moto – Wronki

Lena Ogrodowczyk kl. IIIb – Zajęła I miejsce w Jesiennych Mistrzostwach Szkoły w Biegach Przełajowych w kategorii dziewcząt klas III. Zdobyła Wyróżnienie w Konkursie Rysunkowym “Motocykl w naszej rodzinie” zorganizowanym przez Sekcję Moto – Wronki

Oliwia Pospieszna kl. IIIb – Zajęła II miejsce w Jesiennych Mistrzostwach Szkoły w Biegach Przełajowych w kategorii dziewcząt klas III. Zdobyła Wyróżnienie w Konkursie plastyczno – literackim “Wypisz, wymaluj” zorganizowanym przez WOK Wronki. Wyróżnienie w gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego “Zapobiegajmy Pożarom”

Wojciech Remisz kl. IIIb – Zajął III miejsce w Jesiennych Mistrzostwach Szkoły w Biegach Przełajowych w kategorii chłopców klas III

Kamil Wylegała kl. IIIb – wyróżnienie w gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego “Zapobiegajmy Pożarom”

Udział gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego “Zapobiegajmy Pożarom” – Kacper Banaszkiewicz, Oskar Baranowski, Adam Cichocki, Eliza Dondaj, Ksawery Drożyński, Gabriela Gołębiowska, Tymon Kaniewski, Jakub Kęsy, Martyna Kurowska, Zuzanna Lepszy, Franciszek Mocek, Lena Ogrodowczyk, Antonina Świderska, Edyta Wiśniewska, Franciszek Włodarczak, Marcel Woźny – wszyscy kl. IIIb

Udział w konkursie plastycznym Przedsiębiorstwa Komunalnego Wronki pt. „Woda to Skarb” – nagrodzeni: kl. IIIb Banaszkiewicz Kacper, Baranowski Oskar, Cichocki Adam, Dondaj Eliza, Drożyński Ksawery, Gołębiowska Gabriela, Grabarczyk Wanessa, Kaniewski Tymon, Kęsy Jakub, Kopras Natalia, Kurowska Martyna, Lepszy Zuzanna, Michalska Zofia, Mocek Franciszek, Ogrodowczyk Lena, Pospieszna Oliwia, Remisz Wojciech, Stefaniak Julian, Świderska Antonina Zuzanna, Wiśniewska Edyta, Włodarczak Franciszek, Woźny Marcel, Wylegała Kamil

Szkolny konkurs plastyczny pt. „Mniejsi Braciszkowie Świętego Franciszka”: 

– w kategorii klas I-III

I miejsce- Jakub Kęsy

II miejsce- Zuzanna Brzozowska

III miejsce- Juliusz Słodzinka

 

– w kategorii klas IV-VI

I miejsce- Mateusz Wachowiak

II miejsce- Anastazja Woźniak

III miejsce- Dawid Grencel

III Międzyszkolny Konkurs Pięknego Pisania:

Klasę I a reprezentowali : Aleksander Twardowski, Michał Kmiecik oraz Sebastian Rogala

Klasę I d reprezentowały: Julia Kozłowska, Blanka Zys oraz Julia Adamska

GMINNY KONKURS RECYTATORSKI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ „Zamiast smucić się i płakać, lubię rymy czasem łapać”:

III miejsca w konkursie piosenki patriotycznej: w kategorii klas I-III Julia Piotrowska – klasa IIId, z klas IV- V – Anastazja Woźniak – klasa IVb;

Wyróżnienie przyznano Franciszkowi Kubiakowi uczniowi klasy Vc za recytację wiersza i fragmentu wybranej prozy; Udział – Zuzanna Lepszy kl. IIIb, Paulina Bartkowiak kl. IIId, Antonina Springel kl. Va

Turniej Kręglarski o Młodzieżowy Puchar Borów Tucholskich:

Maria Pajor kl. IVd – III miejsce

Oliwia Pospieszna kl. IIIb – IV miejsce

Igor Brzóska kl. Vc – V miejsce

Międzyszkolny Gwiazdkowy Turniej Kręglarski:

Maria Pajor kl. IVd – I miejsce

Jagoda Rainka kl. IVc – V miejsce

Zofia Krupka kl. IVc – VI miejsce

Igor Brzóska kl. Vc – III miejsce

Aleksander Słodzinka kl. IVc – V miejsce

Mistrzostwa Powiatu Szamotulskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych – udział: Lena Ogrodowczyk, Oliwia Pospieszna, Dominika Świniarska, Julia Zastróżna, Klaudia Paroń, Antoni Wilk, Tymon Siciński, Aleksander Słodzinka, Krzysztof Graś, Filip Kasprzak, Dawid Mamet i Daniel Zastróżny

Aleksander Słodzinka kl. IVc – wyróżnienie w konkursie poetyckim „Moje Ferie” organizowanym przez portal Wirtualna Redakcja; II miejsce w kręglarstwie klasycznym w XXV Memoriale im. Stanisława Krzymińskiego i Bronisława Nowackiego w kat. Chłopcy; III miejsce w I Turnieju w kręglarstwie klasycznym  „Amica Kids” w konkurencji Par Dzieci; V miejsce w I Turnieju w kręglarstwie klasycznym  „Amica Kids” w konkurencji Indywidualnej Dzieci

XXIII Biegi Uliczne o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wronki:

Kategoria: dziewczęta z klas I-II szkół podstawowych

I miejsce – Wiktoria Kopka Id
III miejsce – Sandra Gajda IIa

Kategoria: chłopcy z klas III-IV szkół podstawowych

III miejsce – Antoni Wilk IIIc

 Kategoria: dziewczęta z klas V-VI szkół podstawowych:

I miejsce – Julia Zastróżna Va

Kategoria: chłopcy z klas V-VI szkół podstawowych:

IV miejsce – Daniel Zastróżny VIa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *