Pierwszy mecz na remis [FOTO]

Irlandia zremisowała z Grecją w pierwszym meczu eliminacji ME do lat 17 rozegranym we Wronkach. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2.

Pierwsza połowa spotkania Irlandia – Grecja nie była porywającym widowiskiem. Obie drużyny skupiły się na działaniach defensywnych. Lepsze sytuacje do zdobycia gola stworzyli sobie młodzi Irlandczycy, ale nie mogli znaleźć sposobu na dobrze dysponowanego 15-letniego Marios’a Siampanis’a. Kilka minut przed przerwą do głosu doszli Grecy, ale Kostas Kirtzialidis zmarnował dobrą szansę na pokonanie Coaimhin’a Kelleher’a. Pierwsze 40 minut pojedynku rozpoczynającego zmagania w czwartej grupie eliminacji Mistrzostw Europy do lat 17 zakończyły się bezbramkowym remisem.

Oferty Pracy Wronki

Po zmianie stron coraz śmielej radzili sobie Grecy, którzy w ciągu minuty zdobyli dwie bramki! Najpierw, w 50. minucie bramkarza reprezentacji Irlandii pokonał Kostas Kirtzialidis, a chwilę później Dimitris Limnios. Podopieczni Vassilis’a Georgopoulos’a z dwubramkowego prowadzenia cieszyli się niespełna 10 minut. Gola kontaktowego dla Irlandii zdobył Trevor Clarke. W 73. minucie azerski sędzia Orkhan Mammadov wskazał na punkt oddalony o 11 metrów od greckiej bramki. Do piłki podszedł napastnik, Joshua Barrett. Zawodnik angielskiego Reading rzut karny zamienił na bramkę i doprowadził do remisu, który utrzymał się do końca meczu.

Następny pojedynek eliminacji Mistrzostw Europy do lat 17 we Wronkach odbędzie się w poniedziałek, 23 marca o godz. 12.00. Na przeciw siebie staną reprezentacje Irlandii i Białorusi.