Dni Wronek: Piłkarskie zmagania za nami

2 maja w Olszynkach, pomimo niesprzyjającej pogody, 6 drużyn wzięło udział w turnieju piłkarskim na Orliku

Jest to mniej niż w roku ubiegłym, gdzie do boju o zwycięstwo stanęło aż jedenaście zespołów. Tradycyjnie już organizatorami turnieju byli Wroniecki Ośrodek Kultury oraz klub Czarni Wróblewo.

Aby wziąć udział w turnieju, wystarczyło przyjść na Orlik i stworzyć 10-osobową drużynę, z czego 4 osoby zasilały ławkę rezerwowych. W wyniku rywalizacji w dwóch grupach zwycięzca 1. grupy grał ze zwycięzcą 2. grupy.

Do ścisłego finału awansowały drużyny Pryma Sort oraz Team Wieczór. Pierwsza drużyna okazała się zdecydowanie lepsza, pokonując “Wieczorów” 4:0.

Zawodnik drużyny Pryma Sort, Kacper Woelk został uznany za najlepszego piłkarza turnieju, otrzymując za ten tytuł nagrodę indywidualną- piłkę. Najlepszym bramkarzem turnieju został gracz drużyny Parówkczaki, Mateusz Pilarski, który również otrzymał nagrodę indywidualną – rękawice bramkarskie.

VI miejsce – Grzybki

Każda drużyny jako nagrodę za zmagania otrzymała piłkę nożną, ponadto za miejsca na podium przyznano dodatkowo gadżety promujące gminę Wronki.

Sponsorami turnieju byli: Miasto i Gmina Wronki, Wroniecki Ośrodek Kultury, Przedsiębiorstwo Komunalne oraz radny Piotr Golas. Organizatorzy podkreślają ważną rolę sponsorów, bez których organizacja takiego przedsięwzięcia byłaby znacznie utrudniona.