Minister przedsiębiorczości zwiedziła fabrykę Amica
|30 stycznia minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz, w ramach wizyty w północnej Wielkopolsce, odwiedziła fabrykę i centrum logistyczne Grupy Amica, największego polskiego producenta artykułów gospodarstwa domowego, dystrybuowanych na około 60 rynkach zagranicznych.
We Wronkach, przy swojej siedzibie, firma produkuje sprzęt grzejny. Również tutaj znajduje się jej centrum dystrybucyjne oraz najnowocześniejszy w Polsce w pełni zdigitalizowany magazyn wysokiego składowania, który jest jednocześnie najwyższym tego rodzaju obiektem w Europie.
Podczas spotkania z Zarządem Grupy Amica, minister zapoznała się ze strategią rozwoju firmy, a także z jej historią i planami na przyszłość. W prezentacji zaprezentowano również ostatnie wdrożenia pod kątem Industry 4.0, czyli urzeczywistnieniu idei inteligentnej fabryki.
W zakładzie produkcyjnym we Wronkach pracuje ponad 2,5 tysiąca ludzi, firma cały czas prowadzi rekrutację pracowników, niemniej coraz częściej skomplikowane, trudne i wymagające precyzji zadania wykonują maszyny. Dotyczy to także obsługi niezwykle zaawansowanego technicznie magazynu, który w całości jest obsługiwany przez komputery, optymalizujące jego pracę i czas przygotowania produkowanych urządzeń do wysyłki. Członkini rządu Mateusza Morawieckiego przekonała się o tym naocznie, zwiedzając fabrykę i obserwując automatyczne procesy spawania czy lakierowania proszkowego.
Punktem kulminacyjnym pobytu w fabryce było zaprezentowanie gościowi działającego tu od półtora roku automatycznego magazynu wysokiego składowania. Jest to w pełni zdigitalizowany obiekt o wysokości prawie 47 metrów, który mieści aż 230 tys. szt. sprzętu dużego AGD, a nadzorowany jest przez zaledwie kilkuosobową grupę specjalistów, których zadaniem jest nadzorowanie pracy maszyn i oprogramowania odpowiedzialnego za funkcjonowanie obiektu. Pani minister zaprezentowano również najnowsze produkty marki Amica, wyróżniające się na rynku nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi oraz użytecznymi funkcjami – takie jak piekarnik otwierany dotykiem czy okap sterowany bezdotykowo ruchem dłoni.
Jak podkreśliła minister przedsiębiorczości i technologii podczas briefingu w automatycznym magazynie wysokiego składowania, Polska jest dzisiaj hubem jeżeli chodzi o artykuły gospodarstwa domowego, a przed branżą stoją dzisiaj duże wyzwania: postępująca automatyzacja i robotyzacja oraz dostarczanie sprzętu „uszytego na miarę potrzeb klienta”. – Amica stara się śledzić i wyprzedzać trendy. Mamy nadzieję, że firmy takie jak Amica będą partnerami dla tych, którzy uczą się dopiero, jak automatyzować i robotyzować procesy – powiedziała Jadwiga Emilewicz. Zaznaczyła również, że trzyma kciuki za kolejne inwestycje realizowane w ramach specjalnej strefy ekonomicznej.
– Cieszy nas, że mogliśmy pokazać naszą firmę pani minister, czy wcześniej wojewodzie wielkopolskiemu – mówi Jacek Rutkowski, prezes zarządu Grupy Amica. – Podkreślamy, że jesteśmy podmiotem, który produkuje, zatrudnia i chcąc utrzymać wysoką pozycję na rynku, wykorzystuje w procesach produkcyjnych wszelkie dostępne i ekonomicznie uzasadnione innowacje. Od wielu lat konsekwentnie budujemy jedną z najnowocześniejszych polskich firm, która odważnie rozwija się na całym świecie i udanie konkuruje z największymi światowymi producentami artykułów gospodarstwa domowego.
informacja prasowa Amica S.A.
Nie kupuję amiki , nie daję pracy ukraińcom
Gdyby byli chętni Polacy do pracy, to przyjmowaliby Polaków…
Skoro przez miesiąc u bauera przy ścinaniu papryki zarobię więcej niż przez pół roku u ”geniusza” polskiej ekonomii . Mało tego szwabina zwraca się do pracownika jak do człowieka , to po co robić z siebie małpę ?