Najlepsi uczniowie z ZS Nr 2 we Wronkach

Już wakacje w pełni, ale spełniamy swój obowiązek i z przyjemnością przedstawiamy najlepszych uczniów z Zespołu Szkół Nr 2 im. Stanisława Konarskiego we Wronkach. Gratulujemy!

Dietetyk Wronki

SUKCESY I OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW ZESPOŁU SZKÓŁ NR 2 IM. STANISŁAWA KONARSKIEGO WE WRONKACH W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

 

Świadectwa z wyróżnieniem otrzymali:

5,86 Skobel Mateusz z klasy, 2T

5,79  Spychała Zuzanna Joanna, 2T

5,71 Jezierski Jan Bartosz, 1A

Agencja Reklamowa Wronki

5,60 Wilińska Angelika Maria, 3T

5,53 Skrzypczak Dagna Wiktoria,3T

5,40 Obara Dominika,3T

5,33 Bartkowiak Patrycja Maria,3T

5,27 Rembacz Marika Maria, 2T

5,25 Krzyszkowiak Adrian,1A

5,13 Dobska Aleksandra, 3T

5,11 Kinga Pogorzelczyk, 3ZA

5,07 Konieczna Emilia Róża,2T

5,06 Grenda Szymon, 2T

5,00 Małgorzata Lisińska 2T

5,00 Skrzypczak Sara, 2T

4,89 Juracka Krystiana, 1B

4,87 Świniarska Zuzanna Maria, 3T

4,80 Perz Roksana Katarzyna, 3T

4,79 Wójcik Jakub, 2T

4,78 Frąckowiak Marika, 1B

4,78 Tucholska Wiktoria, 1B

4,77 Warszyńska Alicja Zofia, 2T

4,76 Michalska Alicja Dominika, 1A

Absolwenci, którzy ukończyli szkołę z wyróżnieniem:

Kinga Pogorzelczyk, Szkoła Branżowa I Stopnia 5,11

Błajet Wiktoria, Technikum ekonomiczne  5,09

Walorczyk Patrycja, Technikum ekonomiczne  5,09

Kita Joanna,  Technikum ekonomiczne  4,83

 

Do Stypendium Prezesa Rady Ministrów za osiągnięcia naukowe wytypowany został Mateusz Skobel z klasy II technikum ekonomicznego, który uzyskał najwyższą średnią ocen w szkole 5.86 

Do Stypendium Starosty Szamotulskiego za osiągnięcia naukowe zostały wytypowane uczennice ze średnią 5.0 i więcej dla technikum:

Spychała Zuzanna Joanna, Jezierski Jan Bartosz, Wilińska Angelika Maria, Skrzypczak Dagna Wiktoria, Obara Dominika, Bartkowiak Patrycja Maria, Rembacz Marika Maria, Krzyszkowiak Adrian, Dobska Aleksandra, Konieczna Emilia Róża, Grenda Szymon, Małgorzata Lisińska, Skrzypczak Sara.

 

Uczniowie  Branżowej Szkoły I stopnia proponowani decyzją Rady Pedagogicznej za wybitne osiągnięcia w nauce do Stypendium Starosty Szamotulskiego:

4,41 Kinga Smolibocka, 1 BA

4,39 Klaudia Zając, 1 BB

4,29 Karolina Musiał, 1BB

 

Najlepszą absolwentką nagrodzoną jednorazowym stypendium Starosty Szamotulskiego z Technikum została:

Urban Julia z klasy  4 TA ze średnia ocen za cztery lata  5,13

 

Najlepszą absolwentką nagrodzoną jednorazowym stypendium Starosty Szamotulskiego z Branżowej Szkoły I Stopnia została:

Pogorzelczyk Kinga z klasy  3ZA ze średnia ocen za trzy lata  5,11

 

Olimpiady i konkursy

Awans do etapu wojewódzkiego Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich: Paulina Śmiglak, Wiktoria Błajet, Patrycja Bartkowiak i Dominika Obara;

Awans do etapu wojewódzkiego Olimpiady Przedsiębiorczości: Mateusz Skobel,

Awans do etapu wojewódzkiego Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej: Mateusz Skobel.

Karta wstępu na prestiżowy egzamin z ekonomii Young MBA w SGH w Warszawie: Mateusz Skobel.

Wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Literackim o Złotą, Srebrną i Brązową Wronę zdobyła Alicja Warszyńska.

Udział w konkursie pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Wronki „Powstanie wielkopolskie w mojej okolicy”, wyróżnienie dla Patryka Dokrzewskiego z kl. III ZA.

Udziału w X Edycji konkursu KOMIKS EKONOMICZNY

Udział  w I etapie  Konkursu „WYBIERAM WYBORY”

 

Osiągnięcia sportowe uczniów:

Sukcesy biegaczy w Mistrzostwach Powiatu w Biegach Przełajowych: Jakub Biniek I miejsce, Łukasz Kremer III miejsce.

Brązowy medal w Powiatowych Mistrzostwach w Piłce Nożnej. W skład drużyny weszli: Kamil Mataj, Kacper Olejniczak, Jakub Wójcik, Jakub Kaczmarek, Jakub Biniek, Mateusz Pilarski, Paweł Kaczmarek, Bartosz Pogorzelczk, Jakub Sobota i Daniel Śliwiński.

Sukcesy uczniów na zawodach lekkoatletycznych w Szamotułach.

  • I miejsce w skoku w dal – Jakub Biniek
  • II miejsce w pchnięćiu kulą – Jakub Mierzyński
  • III miejsce w pchnięciu kulą – Paweł Kaczmarek
  • III miejsce w biegu na 1500m – Łukasz Kremer
  • III miejsce w sztafecie dziewcząt 4×100 – Zuzanna Świniarska, Dominika Obara, Kornelia Czerwonka, Wiktoria Tucholska
  • III miejsce w sztafecie chłopców 4×100 – Daniel Śliwiński, Jakub Biniek, Kacper Olejniczak, Jakub Kaczmarek

 

Uczniowie naszej szkoły brali udział w wycieczkach krajoznawczych i zawodoznawczych:

„Wizyty w miejscach pamięci ” wycieczka do byłego obozu zagłady  w  Chełmnie  nad Nerem oraz do Muzeum Martyrologii  w Żabikowie.

Wizyta w Muzeum Powstania Wielkopolskiego w Lusowie.

Wycieczki integracyjne o charakterze profilaktycznym w Pakawiu, Smolnicy, Biezdrowie, rowerowa wycieczka do Samołęża.

Polsko-Niemieckie Seminaria Historyczne w Gdańsku.

Udział w programie „Euroweek – Szkoła Liderów” w Lądku Zdroju.

Wycieczka na Targi budowlane Budma do Poznania.

Wycieczka na Targi turystyczne World Travel Show 2018 w Nadarzynie pod Warszawą.

Wycieczka klas III Szkoły Branżowej I Stopnia do firmy Gelg w ramach preorientacji zawodowej.

Wycieczka do Sądu Okręgowego w Poznaniu, udział w Dniu Edukacji Prawnej.

Wycieczka bożonarodzeniowa do Berlina.

 

Inne wydarzenia z życia szkoły o charakterze profilaktycznym oraz edukacyjnym:

Organizacja Gry Miejskiej dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów miasta i gminy Wronki „100-lecie Niepodległości”.

Organizacja wystawy „Dla Niepodległej” .

Udział w akcji ogólnopolskiej: „Bicie rekordu w jednoczesnym wykonywaniu RKO”.

Udział uczniów w akcji „Nowoczesne formy aktywności fizycznej – cała szkoła ćwiczy CROSSFIT”.

Udział w spotkaniach z przedstawicielami Instytucji Otoczenia Biznesu w ramach DNI PRZEDSIĘBIORCZOŚCI, których organizatorem była Katedra Mikroekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Spotkanie uczniów z Policją dot. bezpieczeństwa.

Światowy Dzień Walki z AIDS.

Światowy Dzień Walki z Depresją.

Kampania informacyjna dot. profilaktyki zakażeń wirusem żółtaczki typu A.

Kampanie informacyjne dot przeciwdziałaniu przemocy oraz promowanie instytucji udzielających wsparcia ich ofiarom.

Dzień Bezpiecznego Internetu.

Światowy Dzień Walki z Rakiem.

Edukacja prawna organizowana przez sędziów Sądu Rejonowego we Szamotułach.

Żyj zdrowo- kampania dot. promocji zdrowia, odżywiania i aktywności fizycznej.

Realizacja programów profilaktycznych: Wybierz życie- pierwszy krok; ARS- jak dbać  o miłość

Zajęcia z uczniami prowadzone przez pedagoga profilaktyki uzależnień oraz przemocy i  cyberprzemocy.

 

Działalność Szkolnego Wolontariatu oraz Szkolnego Koła Caritas:

Zbiórka karmy dla schroniska w Przyborówku.

Zbiórka okularów w ramach akcji „Okulary dla Afryki”.

Sprzedaż kartek na rzecz fundacji Sursum Corda.

Udział w ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”.

Udział w  w ogólnopolskiej akcji zbierania żywności dla chorych i biednych oraz pieniędzy na Dom Dziecka w Lesznie.

Udział w zbiórce żywności dla ubogich zorganizowanej przez Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów we Wronkach na prośbę Banku Żywności w Pile.

Udział w zbiórce Caritas w Obornikach Wielkopolskich na Hospicjum dla dzieci na Litwie.

Zbiórka nakrętek dla chorego Stasia.

Systematyczna współpraca Szkolnego Koła Caritas z Domem Pomocy Społecznej w Nowej Wsi: czytaniu bajek osobom ciężko chorym i niepełnosprawnym, zorganizowanie warsztatów Bożonarodzeniowe, spotkania okolicznościowe.

Pomoc w przygotowaniu i organizacji zabawy Andrzejkowej na Warsztatach Terapii Zajęciowej we Wronkach.

Organizowaliśmy Baliku Wszystkich Świętych dla dzieci we współpracy z parafią św. Katarzyny we Wronkach.

Pomoc w rozprowadzaniu paczki świąteczne do ponad 100 chorych z miasta i gminy Wronki we współpracy z Parafialnym Zespołem Caritas oraz z parafią św. Katarzyny we Wronkach.

Wyjazd do Specjalistycznego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Poznaniu jako wolontariusze, pomocą przebywającym tam dzieciom w codziennych zajęciach.

Udział licznej grupy wolontariuszy w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, a także w organizacji lokalnych imprez biegowych Samsung Półmaraton oraz Wroniecka Dycha.

Dane w wersji nadesłanej przez szkołę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *