Najlepsi uczniowie ZS Nr 2 we Wronkach

W piątek zakończyliśmy rok szkolny 2015/2016. Był długi jak zawsze i ciekawszy niż poprzednie. Szczególnie wyróżnili się w nim uczniowie, których nazwiska publikujemy poniżej

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Zespół Szkół Nr 2 im. Stanisława Konarskiego – podsumowanie roku szkolnego 2015/2016

Uczniowie, którzy przynieśli zaszczyt szkole:

Monika Kawka, klasa III Technikum Ekonomicznego– średnia ocen: 5.31, zachowanie wzorowe

Uczennica została wytypowana do Stypendium Prezesa Rady Ministrów

Anna Kaszkowiak, klasa III Technikum Budowlanego – średnia ocen 5.25, zachowanie wzorowe

Marika Przybysz, klasa III Technikum Ekonomicznego– średnia ocen: 5.1, zachowanie wzorowe

Sandra Leśniewska, klasa III Technikum Budowlanego – średnia ocen 5.0, zachowanie wzorowe

Paulina Szymańska, klasa II Technikum Ekonomicznego – średnia ocen 5.0, zachowanie wzorowe

Aleksandra Sobek, klasa II Technikum Ekonomicznego – średnia ocen 4.8, zachowanie wzorowe

Agnieszka Czepczyńska, klasa II Technikum Odnawialnych Źródeł Energii – średnia ocen 4.8, zachowanie bardzo dobre

Patrycja Walorczyk, klasa I Technikum Ekonomicznego – średnia ocen 5.0, zachowanie wzorowe

Wiktoria Błajet klasa I Technikum Ekonomicznego – średnia ocen 4.8, zachowanie wzorowe

Julia Urban, klasa I Technikum Ekonomicznego – średnia ocen 4.76, zachowanie wzorowe

Wszystkie uczennice zostały wytypowane do Stypendium Starosty Powiatu Szamotulskiego.

 

Absolwenci szkoły:

Angelika Jezierska, klasa III Zasadniczej Szkoły Zawodowej średnia ocen 4.79 zachowanie wzorowe

Paulina Rembacz, klasa IV Technikum Budowlanego - średnia ocen 5,61, zachowanie wzorowe

Uczennice otrzymały Stypendium Starosty Powiatu Szamotulskiego dla najlepszego absolwenta danego typu szkoły.

Bartosz Izydorczyk, klasa IV Technikum Budowlanego średnia ocen – 4,79, zachowanie wzorowe 
Milena Jeziorna, klasa IV Technikum Ekonomicznego – średnia ocen 5,35, zachowanie wzorowe 
Sandra Zastróżna, klasa IV Technikum Ekonomicznego średnia ocen 5,23, zachowanie wzorowe 
Marta Zawadzka, klasa IV Technikum Ekonomicznego średnia ocen 5,22, zachowanie wzorowe
Katarzyna Zimińska, klasa IV Technikum Ekonomicznego średnia ocen 4,95, zachowanie wzorowe 
Sebastian Bartkowiak, klasa IV Technikum Ekonomicznego średnia ocen 4,83, zachowanie wzorowe  
Maciej Jaworski, Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych średnia ocen: 4.78

 

Konkursy i Olimpiady

Powiatowy Konkurs Literacki „O Złotą, Srebrną i Brązową Wronę”

1 m-ce Patryk Szymkowiak klasa I Technikum Ekonomicznego,
2 m-ce Paulina Rembacz klasa IV Technikum Budowlanego
3 m-ce Kamila Henschke klasa II LO dla Pracujących.

Nauczyciele prowadzący – Agnieszka Naumowicz i Barbara Sawala

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny “TĘCZA”

Wyróżnienie Anna Świniarska klasa IV Technikum Ekonomicznego. Tematem tej edycji konkursu był “Świat wokół nas”

Nauczyciel prowadzący – Agnieszka Naumowicz

I Wronieckie Dyktando zorganizowane przez Fundację “Femina Project”

I m-ce Julia Urban klasa I TA,
III m-ce Weronika Konieczna klasa I TA

Nauczyciel prowadzący – Barbara Sawala

Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich 2016

Finalista Sebastian Bartkowiak klasa IV Technikum Ekonomicznego.

Nauczyciel prowadzący – Anna Lubik

Olimpiada Przedsiębiorczości zorganizowany przez Uniwersytet Ekonomiczny Poznaniu.

Etap wojewódzki – Sebastian Bartkowiak klasa IV Technikum Ekonomicznego
Poza sprawdzeniem swojej wiedzy Sebastian wywalczył możliwość uczestniczenia w nowoczesnych kursach e-learningowych oraz zdawania egzaminu w SGH w Warszawie Young MBA.

Nauczyciel prowadzący – Anna Lubik

XVI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Rachunkowości. – finalistka Angelika Kaczmarek klasa IV Technikum Ekonomicznego.

Nauczyciel prowadzący – Anna Lubik

W dniach 16 -17 marca uczennice klasy IV Technikum Ekonomicznego: Edyta Grzesiak i Karolina Smolarek wraz z wicedyrektorem Sławomirem Barszczewskim i opiekunem Firmy Symulacyjnej „Wronex” Anną Lubik uczestniczyły w Radzie Programowej Polskiej Centrali Firm Symulacyjnych w Zielonej Górze oraz na Międzynarodowych Targach Firm Symulacyjnych w Pradze.

Z liczbą 4092 głosów nasza szkoła zajęła zaszczytne 4 miejsce w powiecie w plebiscycie na Najsympatyczniejszą Szkołę zorganizowanym przez „Szamotulski Dzień”.

Zawody sportowe:

Licealiada Lekkoatletyczna w Szamotułach

I miejsce w skoku wzwyż – Hubert Dembski

II miejsce w pchnięciu kulą – Julia Urban

II miejsce w biegu na 800m – Paulina Szymańska

III miejsce w skoku w dal – Dawid Majchrzak

II miejsce w sztafecie 4x100m dziewcząt: Klaudia Witelus, Kinga Zastróżna, Julia Urban, Julia Paszyk

II miejsce w sztafecie 4x100m chłopców: Adrian Andrzejewski, Dawid Kudyk, Jarosław Tyrchan, Bartek Jezierski

II miejsce w sztafecie szwedzkiej chłopców (100m + 200m + 300m +400m): Mikołaj Przybysz, Grzegorz Roszak, Piotr Jezierski, Oskar Janicki

Nauczyciele prowadzący – Sylwia Popielska i Damian Sieczka

Turniej Rejonowy Poznań Zachód Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce nożnej

III m-ce i brązowy medal oraz Mistrzostwa powiatu szkół ponadgimnazjalnych w piłce nożnej– I m-ce i złoty medal

Drużyna w składzie: Robert Antoszewski, Kornel Biedziak, Jakub Brzuska, Hubert Przybysz, Łukasz Kwiatecki, Sebastian Tatarek, Patryk Starzonek, Bartek Jezierski i Jakub Perz Nauczyciel prowadzący – Damian Sieczka

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej

II miejsce i srebrny medal

Drużyna w składzie: Adam Bober, Jakub Brzuska, Mikołaj Tyczewski, Grzegorz Nowak, Bartłomiej Białek, Hubert Dembski, Grzegorz Roszak i Kamil Ratajczak

Nauczyciel prowadzący – Sławomir Barszczewski

Mistrzostwa Powiatu w Szamotułach w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców

III m-ce reprezentacja chłopców w składzie : Bartosz Jezierski, Dawid Kudyk, Adam Bober, Arkadiusz Zając, Bartosz Kasior, Sebastian Bartkowiak, Bartosz Izydorczyk, Adrian Spychaj, Oskar Janocki i Jarosław Tyrchan

Nauczyciel prowadzący – Damian Sieczka

Mistrzostwa Rejonu Poznań Zachód

I m-ce w skoku wzwyż Hubert Dembski klasa II ZB

Nauczyciel prowadzący – Marlena Piekarek

Drużynowe Mistrzostwa w Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców

II m-ce drużyna chłopców

III m-ce drużyna dziewcząt

Drużyny w składzie: Dziewczęta – Karolina Smolarek, Justyna Białuska, Milena Jeziorna, Klaudia Kudlińska.Chłopcy – Jakub Brożys, Mikołaj Przybysz, Hubert Przybysz

Nauczyciel prowadzący – Marlena Piekarek

Biegi uliczne o puchar Burmistrza M i G Wronki – W kategorii szkół ponadgimnazjalnych

I m-ce i złoty medal Paulina Szymańska klasa II TA i Patryk Duks klasa II ZC,
II m-ce i srebrny medal – Dawid Kudyk klasa III TA

Udział w projektach i kampaniach profilaktycznych

VIII Międzynarodowa Wymiana Młodzieży – projekt współfinansowany przez Polsko – Niemiecką Współpracę Młodzieży, Radę Rodziców przy ZS Nr 2, Gminny Ośrodek Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Fundację „Amicis”

Heppening z okazji Światowego dnia walki z HIV i AIDS

Projekt profilaktyczny „Zdrowo zakręceni” realizowany w ramach Narodowego Programu Zdrowia Psychicznego

Akcja profilaktyczna pod patronatem Komendy Powiatowej w Szamotułach „Dopalacze niszczą życie”

Projekt profilaktyki zadłużenia „Od Juniora do Seniora” realizowanego na terenie Miasta i Gminy Wronki przez Stowarzyszenie Program Wsparcia Zadłużonych przy współpracy Banku Spółdzielczego we Wronkach

Wolontariat wspierany przez uczniów naszej szkoły:

V SAMSUNG Półmaraton pod patronatem Starosty Szamotulskiego

Program „Starszy Brat Starsza Siostra”

Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”

II Wroniecka Dycha

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Skarpeta do Świętego Mikołaja

Góra Grosza – organizowana przez Towarzystwo Nasz Dom

Materiał dostarczony przez szkołę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *