Podsumowanie Pucharu Wronek 2024 w kręglach

W niedzielę 11 lutego zakończyły się zmagania w 38. Pucharze Wronek. W tegorocznej edycji udział wzięło 196 uczestników z 8 klubów. Już od wtorku toczyła się walka w 8 kategoriach, a najlepsi młodzicy i juniorzy młodsi, którzy awansowali do niedzielnych finałów rywalizowali o najwyższe miejsca

Oferty Pracy Wronki
W kategorii żakiń cztery czołowe miejsca zajęły reprezentantki Wrzosu Podolski Sieraków, a najlepsza okazała się Pola Łabędzka z wynikiem 325
W żakach natomiast trzy miejsca na podium wywalczyli zawodnicy Polonii 1912 Leszno, z których na najwyższym stopniu podium stanął Kacper Guzikowski – 347. Najlepszy z Dziewiątki, Antoni Kląskała zajął miejsce 4
W kategorii dziewczynek zwyciężyła Lena Wajn ze Startu Gostyń ustanawiając nowy rekord Polski – 290. Na drugim miejscu zawody zakończyła nasza zawodniczka – Maja Zastróżna.
W kategorii chłopców najlepszy okazał się Stefan Podolski z Sierakowa.
Wśród młodziczek najlepsza bezapelacyjnie była Aleksandra Kępik z Czarnej Kuli Poznań, która bardzo dobrym występem w finale zapewniła sobie zwycięstwo w turnieju
.
W młodzikach miejsca w czołowej czwórce podzielili między siebie zawodnicy z Polonii i Wrzosu, a najlepszy był Leszczynianin Filip Kapela. Warto jednak docenić eliminacyjny występ naszego Pawła Sikory i osiągnięte przez niego 567 kręgli. Paweł jednak z przyczyn osobistych nie mógł wystąpić w finale.
W juniorkach młodszych najlepsza była Julia Łagódka ze Startu Gostyń, która nieznacznie wyprzedziła Kasię Nowakowską z Polonii Leszno. Miejsce 3. zajęła Wronczanka Natalia Kubiak przed klubową koleżanką Jagodą Rainką.
W juniorach młodszych najlepszy był Michał Bonk, który najlepszym rezultatem w turnieju osiągniętym w finale – 606, awansował z miejsca 7.
Podczas ceremonii zakończenia swoją obecnością zaszczycił wszystkich Zastępca Burmistrza MiG Wronki Robert Dorna, który wręczył najlepszym czwórkom w każdej kategorii puchary, dyplomy i drobne upominki. Zostały wręczone także dyplomy uznania dla rekordzistów Polski – Mai i Kai Zastróżnych oraz Marcela Piasty.