Materiał komitetu wyborczego Prawo i Sprawiedliwość

VI TURNIEJ GRAND PRIX POLSKI 2023 w warcabach 64 polowych [foto][wideo]

18 czerwca we Wronieckim Ośrodku Kultury odbył się VI turniej cyklu GRAND PRIX POLSKI 2023 w warcabach 64-polowych.  Do Wronek zjechali medaliści mistrzostw Polski oraz reprezentanci kraju w różnych kategoriach wiekowych

Dietetyk Wronki Oferty Pracy Wronki

W zawodach wzięło udział 102 uczestników reprezentujących kluby z Lipna, Komorza, Marek, Bielawy, Horyńca- Zdroju, Lututowa, Miejskiej Górki, Rychlika, Kórnika, Janikowa, Jastrzębia oraz Wronek. Najmłodszą uczestniczką była wronczanka Blanka Lewicka, która ma zaledwie 4 lata, najstarszym uczestnikiem był 82- letni p. Ryszard Komorowicz.

Turniej stał na wysokim poziomie, rywalizacja była bardzo zacięta do ostatniej rundy, a o miejscach na podium decydowały punkty pomocnicze.

Organizatorami turnieju byli Polski Związek Warcabowy, Wielkopolski Związek Warcabowy, LUKS „Gry Logiczne” we Wronkach, Gmina Wronki oraz Wroniecki Ośrodek Kultury.

Patronami medialnymi byli Wroniecki Bazar i Warcaby.TV, natomiast nagrody ufundowała Amica.

Poniżej przedstawiamy wyniki.

 

Agencja Reklamowa Wronki

Ekstraliga Kobiety

1 miejsce Katarzyna Pisarska (LKS Unia Horyniec-Zdrój)

2 miejsce Aleksandra Łukomska (UKS Komorzanka Komorze)

3 miejsce Patrycja Tomczak (UKS Komorzanka Komorze)

 

Ekstraliga Mężczyźni

1 miejsce Heorhi Vydzerka (UKS Roszada Lipno)

2 miejsce Sebastian Wieczorek (LKS Czarna Damka Lututów)

3 miejsce Tymoteusz Myszuk (UKS Roszada Lipno)

 

Liga Młodzików Dziewczęta

1 miejsce Magdalena Pauszek (SRW Rychlik)

2 miejsce Aniela Burdajewicz (SRW Rychlik)

3 miejsce Nikola Filipiak (UKS Komorzanka Komorze)

 

Liga Młodzików Chłopcy

1 miejsce Krzysztof Delalicz De Laval (UKS Roszada Lipno)

2 miejsce Julian Surma (UKS Komorzanka Komorze)

3 miejsce Franciszek Żukrowski (UKS Komorzanka Komorze)

 

Liga Orlików Dziewczęta

1 miejsce Wiktoria Bednarek (Komorzanka Komorze)

2 miejsce Wiktoria Zając (UKS Roszada Lipno)

3 miejsce Kinga Zdrojowa (UKS Komorzanka Komorze)

 

Liga Orlików Chłopcy

1 miejsce Jan Żukrowski (Komorzanka Komorze)

2 miejsce Julian Wasiuta (Komorzanka Komorze)

3 miejsce Oskar Hofmański (Komorzanka Komorze)

 

Liga Żaków Dziewczęta

1 miejsce Zuzanna Czerwińska (MUKS Wieża Kórnicka Kórnik)

2 miejsce Antonina Stróżyk (MKSW Pat Miejska Górka)

3 miejsce Maria Noelle (UKS Roszada Lipno)

 

Liga Żaków Chłopcy

1 miejsce Tymon Łukaszewicz (MUKS Wieża Kórnicka Kórnik)

2 miejsce Julian Zawitaj (MUKS Wieża Kórnicka Kórnik)

3 miejsce Jan Kochner (SRW Rychlik)

 

Najlepsi zawodnicy i zawodniczki Powiatu Szamotulskiego:
Blanka Lewicka,
Feliks Niewiński,
Wiktor Krela,
Aleksandra Krela,
Oskar Lewicki,
Agnieszka Piasek,
Łukasz Zieliński

Jeśli ktoś chciałby spróbować sił w warcabach zapraszamy na zajęcia, które odbywają się przy ul. Polnej 3a, w budynku WOK, na piętrze (koło pogotowia) w poniedziałki o godz. 17:00. Są to zajęcia otwarte dla wszystkich chętnych.

Zapraszamy do obejrzenia rozmowy z organizatorem Przemysławem Maśloną oraz zawodnikami LUKS ”Gry Logiczne” Julią Sobkowską, Oskarem Lewickim i Wiktorem Krelą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *