Wronczanie na Mistrzostwach Polski i Świata

W skład reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata (młodzież do 20 lat), które zaczynają się dziś w Bydgoszczy i potrwają do 24 lipca, wszedł wronczanin, TYMOTEUSZ ZIMNY – poinformował Polski Związek Lekkiej Atletyki. ADA JANOWICZ wystartuje w Mistrzostwach Polski U23

Tymoteusz Zimny

Oferty Pracy Wronki

ZimnyE_elRP

Ma Mistrzostwa Świata powołanychPZL powołał 51 zawodników w różnych dyscyplinach lekkoatletycznych. Wśród nich znalazł się wronczanin Tymoteusz Zimny.

Na co dzień Tymoteusz trenuje w klubie MKS „Baszta” w  Szamotułach.

Na Mistrzostwach Polski w Suwałkach zdobył złoty medal i uzyskał minimum kwalifikacyjne. To właśnie pozwoliło Mu zakwalifikować się do MŚ w biegu na 400 m (indywidualnie i w sztafecie).

Przypomnijmy – Tymoteusz Zimny będzie reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata Juniorów już po raz drugi. W ubiegłym roku, w Kolumbii,  zajął 12 miejsce indywidualnie, a w sztafeta, w której startował, była piąta.

Ada Janowicz

ME Ada Janowicz

Ada – druga z lewej

Ada obecnie przygotowuje się do 33. Młodzieżowych Mistrzostw Polski U23, które odbędą się w dniach 30-31 lipca br. Wystartuje na dystansie 200 m i 400 m.

W lipcu tego roku na Słowenii rozgrywany był Międzynarodowy Mecz Lekkoatletyczny U23 Polska -Czechy – Węgry – Słowenia.

Tam właśnie Ada Janowicz powołana została do reprezentacji na MP U23. Ada startowała w biegu na 400 m oraz sztafecie 4×400 m. W obu przypadkach zdobyła złote medale.

W rozegranym czwórmeczu Polska wygrała, zgromadziwszy 510,5 pkt. Drudzy byli Czesi z 324,5 pkt., trzeci Węgrzy – 272 punkty. Gościnni gospodarze meczu – reprezentanci Słowenii ze198 punktami zajęli IV miejsce.