Zespół Tańca Polskiego „Wronki” najlepszymi tancerzami tańców polskich!

25 czerwca odbyły się XXI Mistrzostwa Polski w Tańcach Polskich. Do Wieliszewa pod Warszawą przyjechały najlepsze pary z całej Polski, by w takt polskich tańców narodowych rywalizować o tytuł Mistrza Polski – piszą do nas członkowie Zespołu Tańca Polskiego „Wronki” Wronieckiego Ośrodka Kultury, którego reprezentowało 7 par. A my jesteśmy po raz kolejny dumni i gratulujemy!

Oferty Pracy Wronki

W kategorii II (tancerze w wieku 10-12 lat) tytuł Mistrza Polski wywalczyła para Miłosz Anioł i Karolina Kalemba pokonując 26 innych par!

Organizatorem wydarzenia był Ośrodek Kultury w Wieliszewie zaś patronat honorowy nad Mistrzostwami objęła Pierwsza Dama Pani Agata Kornhauser-Duda. Niewątpliwie to najważniejsze  wydarzenie w kalendarzu turniejów odbywających się pod auspicjami Polskiej Sekcji Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej CIOFF.

Zespół Tańca Polskiego „Wronki” Wronieckiego Ośrodka Kultury reprezentowany był przez 7 par.

W kategorii II (tancerze w wieku 10-12 lat) tytuł Mistrza Polski wywalczyła para Miłosz Anioł i Karolina Kalemba pokonując 26 innych par.

W kategorii III (12-15 lat) Mateusz Matuszak i Olga Piaskowska-Niszczak stanęli na podium uzyskując tytuł II Wicemistrza Polski.

W kategorii IV (16-18 lat) aż 2 pary zakwalifikowały się do ścisłego finału. Daniel Zastróżny i Amelia Góral zajęli 3 miejsce, zaś Mateusz Solarski i Zuzanna Jezierska uplasowali się na 5 miejscu.

W kategorii VI (26-40 lat) para Michał Podgórski i Jagoda Michałek wywalczyli 5 miejsce.

Pozostałe dwie pary zakończyły mistrzostwa w półfinałach.

Wroniecki Zespół otrzymał także nagrodę specjalną od patrona Mistrzostw Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. 30 osobowa grupa tancerzy została zaproszona na warsztaty taneczne w siedzibie zespołu w Koszęcinie.

Mistrzostwa Polski w Tańcach Polskich były także wydarzeniem kończącym obchody Jubileuszu 50-lecie istnienia Polskiej Sekcji Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, festiwali i Sztuki Ludowej CIOFF, będącej członkiem UNESCO. Na uroczystej Gali zostały wręczone medale za szczególny wkład w rozwój tej organizacji. Jeden z medali trafił w ręce Hanny Galasińskiej i Jana Galasińskiego, prowadzących ZTP „Wronki”. Jubileuszowy medal otrzymało również Wroniecki Stowarzyszenie Kultury, który w imieniu całej organizacji odebrała Prezes Zarządu – Monika Góral.

Tekst: Zespół Tańca Polskiego „Wronki”

Zdjęcia: Karolina Gmurczyk